10 Yaşındaki Zeynep ve Çağlar Öğretmenin Dansı Büyük Beğeni Topladı: 'Benim Gibi Arkadaşlarım Eve Kapanmasınlar'

 > 
262PAYLAŞIM

Samsun'da yaşayan 10 yaşındaki doğuştan bedensel engelli Zeynep Uysal ve gönüllü dans eğitmenliği yapan beden eğitimi öğretmeni Çağlar Özdemir'in yaptığı tango gösterisi Türkiye'nin gündemine oturdu. Sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlenen ve paylaşılan dans gösterisinin ardından birçok tebrik mesajı gelirken, küçük Zeynep kendisi gibi diğer bedensel engelli arkadaşlarını dans etmesini istedi ve "eve kapanmayın" dedi. 

Zeynep ve Çağlar öğretmenin 23 Nisan'da sergiledikleri tango gösterisi büyük beğeni toplamış ve sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlenmişti.

Engelli Öğrencisiyle Dans Eden Öğretmenin Muhteşem Görüntüleri - onedio.com
Engelli Öğrencisiyle Dans Eden Öğretmenin Muhteşem Görüntüleri - onedio.com

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan doğuştan bedensel engelli ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olan Zeynep Uysal, 4 yıl önce beden eğitim öğretmeni olan gönüllü dans eğitmeni Çağlar Özdemir ile tanışıp dans etmeyi öğrendi. 

Eğitimler sonucunda Zeynep çeşitli etkinliklerle birlikte dans gösterilerine katıldı. Gönüllü olarak engelli çocuklara dans etmeyi öğreten Çağlar Özdemir'in Zeynep Uysal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladıkları tango gösterisi ise büyük beğeni topladı ve sosyal medyanın gündemine oturdu.

Görüntüleri sosyal medyada paylaşan binlerce kişi destek mesajı gönderdi.

Sosyal medyada yayılan videonun ardından birçok mesaj gelmesinin ardından, öğretmen Çağlar Özdemir bu duruma çok sevindiklerini ve mesaj gönderen herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

'Tüm engelli çocuk sahibi olan aileleri de evlatlarını dansa ve spora yönlendirmelerini istiyorum'

Bir tanıdığının ricası üzerine engelli çocuklara dans eğitimi vermeye başladığını söyleyen Özdemir, şunları söyledi:

B"en aslında beden eğitimi öğretmeniyim ancak tango eğitimleri de veriyorum. Bu kapsamda engelli çocuklara dans etmeyi öğretiyorum. Zeynep'le de 4 yıl önce tanıştık. Beraber dans ediyoruz. Bir çok defa çeşitli etkinliklerde dans ettik. Son olarak yaptığımız gösteri ise büyük beğeni topladı. Birçok tebrik ve destek mesajları alıyorum. Video milyonlarca defa izlendi. Destek olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm engelli çocuk sahibi olan aileleri de evlatlarını dana ve spora yönlendirmelerini istiyorum. Bu aktiviteler onlar için çok önemli. Dansa başladığımız ilk andan itibaren geldiğimiz bu noktada Zeynep'te olan olumlu değişimi bizzat ben görüyorum."

'Dans çok eğlenceli'

Dans etmeyi çok sevdiğini söyleyen Zeynep Uysal ise "Öğretmenimi çok seviyorum. O bana tango yapmayı öğretti. Beraber dans ediyorum. Çok mutlu oluyorum. Benim gibi engelli olan tüm arkadaşlarım da dans etsinler. Dans etmek çok eğlenceli. Anne ve babama da çok teşekkür ediyorum. Beni dans etmem için destekledikleri için" diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir