Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Her Şeyden Nefret Ediyorum!' Diyen İnsanların Derin Bir Tutkuyla Nefret Ettikleri 17 Şey

 > 
1bPAYLAŞIM

Nefret, muazzam güçlü bir duygu. Motivasyon olarak dahi insanlara inanılmaz şeyler yaptırabilir. Fakat bazılarımız için nefret sadece bir duygu değil, yaşam tarzıdır. Onlar bu dünyanın içi boş tarafını, insanların yavanlıklarını ve hayatın beyhudeliğini görürler ve doğal olarak nefret ederler. Ortalama bir nefret eden, aynı anda tam 30 şeyden nefret edebilir ve bundan hiç gocunmaz. Her gece gün içinde binlerce şeyden nefret etmiş olmanın gururuyla yatağına girer ve tekrar uyanacağı düşüncesiyle nefretle uyur.

1. Tanıdığı birçok insandan ayrı ayrı nefret eder.

Çünkü tanıdığı her insan, nefret edeceği bir sürü yeni özellik anlamına gelmektedir.

2. Genel olarak da bütün insanlıktan nefret eder.

Zaten insanlığın kendisinde sorun olmasa, tek tek insanlar bu kadar nefret edilesi olabilir miydi?

3. Gereksiz işlerle uğraşmaktan nefret eder.

Yapmaya mecbur bırakıldığı gereksiz işlerden nefret eder. Zorla yapılan akraba ziyaretleri, uzayan anlamsız iş toplantıları, sevmediği amca oğluna düğünde takmak zorunda kaldığı çeyrek altın... Hepsinden ama hepsinden nefret eder.

4. Saçma sapan ilişkilerden nefret eder.

Yedik içtik hesabı kim ödeyecek, bizim ailemiz biraz muhafazakar, o saçın ne öyle, yalnız mı yaşıyorsun, birlikte film izleyelim mi bizim evde, ev sizin mi... İnsanların kendi aralarında oluşturdukları bütün ilişki türlerinden nefret eder.

5. Rahatsız edilmekten nefret eder.

Sigara içmek için dışarı çıktığında bile yanına yanaşıp sohbet etmeye çalışan insanlardan nefret eder. İnsanların insanları rahat bırakmamasından nefret eder.

6. Mevcut sistemden nefret eder.

Tabii ki de bir nefret eden olarak bundan da nefret eder.

7. Kendinden de nefret eder.

Kendisinin de bir işe yaramaz olarak, sadece nefret edip duran boş bir insan olduğunu görür ve bilir. Bu yüzden kendisinden de nefret eder.

8. Para kazanmak için çalışmak zorunda olmaktan nefret eder.

Bundan bazen herkes nefret edebilir.

9. Hayatına burnunu sokan insanlardan nefret eder.

İnsanların haddini bilmemesinden nefret eder. Ne zaman evleneceksin, çocuk yapın artık, senin karın biraz pasaklı gibi oğlum, ev alın artık, arabanız biraz pahalı değil mi, çocuğu çok şımartıyorsunuz...

10. Trafikten nefret eder.

Arabada, otobüste, metroda hatta yayayken bile trafikten ve gürültüden nefret eder.

11. Kıştan ve soğuktan nefret eder.

Üşüyor olmaktan nefret eder. Üşümek onu sinirlendirir.

12. Yazdan ve sıcağından da nefret eder.

Yazın o leş sıcağından da nefret eder. Bahar onun sakin kaldığı tek mevsimdir.

13. Boş boş oturmaktan nefret eder.

Çalışmayı sevmiyor olabilir ama bu onun boş boş oturmayı sevdiği anlamına gelmesin.

14. Çok yoğun olmaktan da nefret eder.

İşlerinin başından aşkın olmasından nefret eder. Nasıl verimli olabilir ki?

15. Kötü yemek yemekten nefret eder.

Özellikle para verip dışarıda yediği yemekler kötü çıkınca çıldırır. Restoranın batmasını diler içinden. Çünkü hak etmiştir.

16. Kalabalıktan nefret eder.

10 insan buluşup ne yapar anlamaz. Kimse kimseyle doğru düzgün sohbet dahi edemez. Anlamsız bir gürültü ve curcuna vardır.  Kalabalık onu boğar.

17. Nefret etmeyi tercih etmemiştir. Böyle doğmuştur.

Sonuç olarak o böyle olmayı istememiştir. Daha bebekken aklı başına gelir gelmez "Doğduğum güne lanet olsun, ne biçim yer lan burası?" deyip, nefret etmiştir. Özetle böyle doğmuştur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
prinzessin

Bu aslında bir psikolojik rahatsızlıktır. Psikoloji alanındaki yeri şöyledir: (Mizantropi) Mizantropi, insanlardan nefret etmek demek. Yani bir nevi hümanizmin tam tersini ifade eder. DOĞASI GEREĞİ KÖTÜ OLAN İNSAN.

sertacgnlts

kim anlattı lan beni

corpse-bride

pesimistim maalesef nefret doğal haliyle gelişiyor bu olgu yuzunden

no-name

Bence "Her şeyden nefret etmek" biraz saçma. Tamam insanlardan,sistemden nefret edersinde yorum yazdığın cep telefonundan da mı nefret ediyorsun? Sokaktaki kediyi tutup "Senden nefret ediyorum!" demek sizce de biraz mantıksız olmaz mı?

prinzessin

Haklısın elbette ama zaten mantıklı olsa psikolojik bir rahatsızlık da olmazdı değil mi? Bu 'her şeyden nefret etme' konusuna psikoloji alanında MİZANTROPİ denir. Ve en az maddelerdeki olmak üzere neredeyse her şeyden nefret edilen bir psikolojik hastalıktır. .....

doctor-what

okurken içim sıkıldı birde bunları yaşayan mı var sasdasda

beytullah-savas

demek ki varmış

Görüş Bildir