Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Make a Wish Profil Resmi

Make a Wish

Hikayeler

icon

Hakkında

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye; hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3 – 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştirmektedir. Dileğinin gerçeğe dönüştüğünü görmek bir çocuk için unutulmaz bir deneyimdir; özellikle de hasta olan bir çocuk için. Anne-babalar için ise özel bir anı yaratmanın zamanıdır; belleklerde hep yer edecek bir anı. Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye’nin amacı insanların umut, dayanma gücü ve sevinç duygularını güçlendirmektir.
icon

Tüm İçerikler

görsel

29 Nisan Dünya Dilek Günü’nde Make-A-Wish® Türkiye, Hasta Çocuklara Umut Olacak Yıldızları Arıyor

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) 29 Nisan Dünya Dilek Günü’nde “Dilek Umutla Başlar, Umut Seninle Başlar” sloganıyla yeni kampanyalarını duyurdu. Dernek yeni kampanyaları ile Dünya Dilek Günü’nde zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklara farkındalık yaratmaya alışırken, onların tedavisinde aktif rol oynayan dilek gerçekleştirme etkinlikleri için de hem bireylerin hem de şirketlerin desteğini bekliyor.   
28 Nisan 2021
görsel

Emirhan’ın Dilek Yolculuğu

Emirhan’ın dileğini almaya giderken çok heyecanlıydık. Evine girdiğimiz an, çok güleryüzlü bir aile ile karşılaştık. Dedesi, babaannesi, anne ve babasıyla yaşıyordu. Emirhan o kadar sevimli ve hayat doluydu ki, bu enerjisine de yansıyordu.
19 Ocak 2021
görsel

Sabah’ın Dilek Yolculuğu

Sabah, bir ailenin iki çocuğundan biriydi. Evlerine gittiğimizde epey zor bir tabloyla karşılaşmıştık. Ama Sabah o yokluğun ve zorluğun içerisinde, hastalığına rağmen bambaşka bir enerjiyle bizi karşıladı. Sıcakkanlı, umut dolu bir kız çocuğu vardı karşımızda. Biz ona değil, o bize sorular yağdırmaya başlamıştı hemen. Sonrasında epey sohbet ettik. Onu her anlamda tanımaya çalıştık. Sihirli kitapçığımızdan sorular sorarak, kendisini ve hayalini keşfetmesine odaklandık. Okuluna devam edemediği için, o ara yapmak istediği çok şey vardı. Tek bir hayalden ziyade, birkaç hayale odaklanmıştı. En çok bilgisayar sahibi olmayı istiyordu çünkü dış dünyaya ulaşma aracı yoktu. Evde geçirdiği zamanı görünür kılma gayretindeydi. Bunu aklımıza not etmiştik ama bizim çabamız gönlündeki gerçek hayali bulmaktı.
9 Ocak 2021
görsel

"Bir Dilek Tut" Gerçek Olsun

Bir “Dilek” hakkın olsaydı..? Tam şu an, şimdi… Tüm hayatın boyunca, sadece bir dilek dileme hakkın olsaydı ve o dileğin gerçekleşeceği de kesin olsaydı eğer.. Dileğin ne olurdu ? Ve iyi düşün çünkü bu dileğin gerçek olacak. :) Evet tam olarak derneğimiz ve biz gönüllülerin dilek gerçekleştirme hikayeleri böyle başlıyor...
23 Kasım 2020