Görüş Bildir

Zincire Bir Halka Daha Eklendi: Ulusoy Ulaşım İflas Etti

Haberler
> Zincire Bir Halka Daha Eklendi: Ulusoy Ulaşım İflas Etti

Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından olan Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan ve konkordato başvurusu sonucu 3 ay mühlet verilen Ulusoy Ulaşım hakkında iflas kararı verildi.

Sözcü'den Sevgim Begüm Yavuz'un aktardığına göre, Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya davacı Ulusoy Ulaşım'ın vekili Abidin Oğul ile alacaklılar İro Turizm, Temsa, Loukoil ve Akpet, Coca Cola, Mapar Otomotiv, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı Kredi Bankası vekilleri katıldı.

"Borca bataklık hesaplaması doğru değil"

"Borca bataklık hesaplaması doğru değil"

Ulusoy Ulaşım'ın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamın doğru tespit edilemediğini belirterek, “Borca bataklık hesaplaması doğru değildir. Ayrıca markaların değerine ilişkin değerleme yapılmamıştır. Şirket iflas ettiği takdirde dosyada rehin alacaklıları dışında diğer alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsime göre karlılık durumu değişen firmalardır. Özellikle kış aylarında genellikle zarar ederler. Kesin mehil verilmesini talep ediyoruz. Şirketin faaliyeti devam etmektedir” dedi.

İki alacaklı mühlet verilmesini talep etti

İki alacaklı mühlet verilmesini talep etti

Duruşmada söz alan bir kısım alacaklı şirketlerin avukatları kesin mehil verilmesi talebini reddederken, İro Turizm ve Mapar Otomotiv'in avukatları ise kesin mühlet verilmesini istedi.

İflas kararı verildi

İflas kararı verildi

Mahkeme, davacı şirket Ulusoy Ulaşım'ın kesin mühlet talebini reddederek, şirketin 20 Şubat 2018 saat 16.14 itibarıyla iflasına karar verdi.

Ulusoy firmasının iflas etmesi sosyal medyada da konuşulan konular arasında...

Ulusoy firmasının iflas etmesi sosyal medyada da konuşulan konular arasında...

Kısa süre önce Türkiye'nin en köklü otobüs firmaları arasında yer alan Pamukkale de iflas etmişti 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
206
80
72
11
7
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
öküzebakantren

klasik kriz manzaraları.yok denen kriz.uçtuk gidiyoruz denen bir ülke.dünyanın en büyük ekonomilerinden biriyiz,yol yaptılar,havaalanı yaptılar,uçak yaptık,i... Devamını Gör

withzeycey

Yok canım ne krizi

Barkın Çetin

Ülkede kriz yok. Keriz var. Keriz olduğu sürece de böyle devam.

Quinn

Deve besleyelim bari yavaştan ne olur ne olmaz