Zaman'ın 15 Temmuz Darbe Girişiminden 9 Ay 10 Gün Önce Yayınladığı Reklam Olay Oldu

19bPAYLAŞIM

15 Temmuz Darbe Girişimi şüphesiz ülkenin en zor gecesi olarak yıllarca akıllarda kalacak. Darbe girişiminden birkaç hafta önce Gülen'e yakın kişiler böyle bir girişimin olacağını ima etmişlerdi. Darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce Zaman Gazetesi'nin yayınladığı siren ve gülen bebek temalı reklam ise gündem oldu.

1. Zaman'ın 'Sükutun Çığlığı' başlıklı reklamında şehrin üzerinden bir helikopter geçerken çalan sirenler dikkat çekiyor. Reklamın sonunda da 'gülen' bir bebek görüntüsüne rastlıyoruz.

2. Google'da arama yaptığımızda reklamın 5 Ekim 2015 tarihinde yayınlandığı gözüküyor.

3. Bu tarihten tam 9 ay 10 gün sonra ise yaşananlar, jetlerin ve helikopterlerin şehirlerin üzerinden alçak uçuşlarla vatandaşlarımızı katletmesi, meclisimizi bombalaması hepimizin malumu.

4. Videonun sonunda 'gülen' bir bebeğin çıkmasıyla videonun neden darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce yayınlandığı da bir diğer ilginç nokta.

5. Gülen'e yakınlığıyla bilinen Osman Özsoy'un darbe girişiminden bir ay önce bir TV programında söyledikleri de bu şekilde...

6. 1 Ekim 2015'te yayınlanan bir diğer Zaman videosundaki detaylar da ilginç. Fırtınalı bir okyanus ve arka plandaki uçak sesinden sonra gelen günlük güneşlik bir hava...

7. Böyle ciddi bir durumun sosyal medyada kısa süre içinde gündem olması da kaçınılmazdı.

8. 

9. 

10. 

11. 

12. Doğal olarak olanları şaşkınlıkla izlememek elde değil...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir