Görüş Bildir
Haberler
Zam Haberleri Kesilmiyor! Ekmeğe Zam Kararı Açıklandı: Ekmek Kaç Para Oldu?

Zam Haberleri Kesilmiyor! Ekmeğe Zam Kararı Açıklandı: Ekmek Kaç Para Oldu?

GNS
11.11.2021 - 22:18

İstanbul Fırıncılar Odası'nın Ağustos ayında yaptığı zam talebi 3 ay sonra kabul edildi. İstanbul genelinde ekmek fiyatlarının 2 TL'den 2.5 TL'ye çıkartılmasını talep eden İstanbul Fırıncılar Odası Ağustos ayında zam için başvuruda bulunmuştu. Zam talebini değerlendirmeye alan İstanbul Ticaret Odası'ndan bugün kabul kararı geldi. 12 Kasım Cuma gününden itibaren ekmek fiyatları İstanbul'da 2.5 TL olacak. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Fırıncılar Odası, İstanbul genelinde ekmeklere zam yapılması için Ağustos ayında başvuruda bulunmuştu. İstanbul Ticaret Odası'ndan gelen kararla bugün ekmek zamlarının kabul edildiği öğrenildi. Ekmek fiyatları ne kadar oldu? Ekmek zammı ne zaman başlayacak? Detayları haberimizde sizin için derledik...

12 Kasımdan İtibaren Ekmek 2.5 TL

12 Kasımdan İtibaren Ekmek 2.5 TL

İstanbul Fırıncılar Odası’nın İstanbul’da ekmek fiyatlarının 2 TL’den 2.5 TL’ye çıkmasını öngören Ağustos ayındaki zam talebi, İstanbul Ticaret Odası’nca (İTO) 3 ay sonra kabul edildi.

Ticaret Bakanlığı’na gidecek karar, İTO’nun kasım ayında yapılan meclis toplantısında yapılan oylama ile meclisten geçti. Karara göre İstanbul için 1 kg ekmek fiyatı azami 10,87 TL’yi geçmemek kaydıyla 230 gram ekmek için 2,50 TL olacak şekilde hazırlanan azami fiyat tarifesiyle satışa sunulacak.

İBB'den de Zam Kararı Gelmişti

İBB'den de Zam Kararı Gelmişti

Başta un olmak üzere artan maliyetleri gerekçe gösteren fırıncılar uzun süredir zam konusunda girişimlerde bulunuyordu. Um fiyatları yıl başından bu yana yüzde 40’tan fazla artmıştı. Söz konusu gelişmelere paralel olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) de Halk Ekmek Büfeleri’nde sattığı 39 çeşit paketli unlu mamullerine 8 Kasım’dan itibaren yüzde 33,5 civarında zam yapmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın