Görüş Bildir
Haberler
Yunan Konsolosluğunda Vize Yolsuzluğu

Yunan Konsolosluğunda Vize Yolsuzluğu

Onedio Medya
10.07.2015 - 22:47
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bir süredir teknik arıza nedeniyle vize vermeyen Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda, yasa dışı olarak vize verildiği ve bazı görevlilerin yolsuzluk yaptığı tespit edildi.

Yunan haber ajansı AMNA, Atina’dan gönderilen müfettişlerin konsoloslukta yaptığı denetimlerde, 2011-2014 arasında yasa dışı yüzlerce vizenin verildiğinin tespit ettiğini söyledi. Müfettişler bazı görevlilerin de yolsuzluk ve suç içeren faaliyetlere karıştığı konusunda ciddi bulgular olduğunu açıkladı.

Denetimin tamamlanmasının ardından, Yunanistan Yolsuzlukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Panayotis Nikoludis’in, müfettişlere konsolosluk görevlileriyle ilgili daha ayrıntılı inceleme yapmaları ve gerekirse mal varlıklarına el koymaları talimatı verdi.

Ticaret federasyonundan çağrı

Doğu Makedonya-Trakya Ticaret ve Sanayi Federasyonu (OEPEKAKTH), Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na mektup yazdı.

Federasyon, İstanbul Başkonsolosluğu’nda vize verme konusunda yaşanan gecikmelerin bayram ve yaz tatillerini Yunanistan’da geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının ülkeye gelmelerini engellediğine dikkat çekti.

OEPEKAKTH, vize işlemlerinin geciktirilmesinin Yunanistan’ın ‘nakit para için can attığı’ bir dönemde yaşandığını vurgulayarak, ulusal ve yerel ekonomiye büyük zarar verildiğini belirtti.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam