Yok Artık! 1970 Yılında Kurulan “Erkek Efendimizdir” Derneğinin Sinirlerinizi Altüst Edecek Bazı Açıklamaları!

-
Abone ol

1970 yılında kurulan "Erkek Efendimizdir" derneğinin okuyunca sinirlerinize hakim olamayacağınız açıklamalarını bulduk! 

Kaynak: gecmisgazete.com

İnternette eski gazete kupürlerine bakarken böyle bir başlıkla karşılaştım ve merak edip okudum. Ben okuduklarıma inanamadım ve bu nedenle de sizinle paylaşmak istedim.

"Acaba bu dernek Türkiye'de mi? Seks grevi burada mı olmuş?" diye düşünürken Amerika'da olduğunu okudum. Neyse çok uzatmadan mevzuya bakalım.

Efendim 1970 yılında kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olması gerektiğini savunan milyonlarca Amerikalı ev kadını seks grevine başlama kararı almış.

Görsel temsilidir. 

Fakat bu ablalarımıza bir grup kadın "Erkek Efendimizdir" derneğini kurarak karşı çıkmış. Derneği Marie De Pasqual isimli bir genç kadın kurmuş.

Sekreter olan bu genç kadın, erkeklerin bizim için öldüğünü ve bu nedenle onlara tapmamız gerektiğini söylemiş.

ids.lib.harvard.edu

Üstüne derneğin tüzüğünde de "Kadın dişiliğini koruma ve erkeğin egemen varlığını kutsal sayma." gibi ibareler geçiyormuş. Yapmayın etmeyin yahu!

Bir de erkeklerle eşitlik taslayanların seksüel takıntısı olan kadınlar olduğunu söylemeden de edemiyorlar. Gerçekten çok ilginç.

Hadi tüm bunları geçtim de peki şu açıklamaya ne demeli? "Erkekler olmasaydı, bizi kim koruyabilirdi? Bizim için ölesiye çalışmasalardı miraslarına nasıl konabilirdik?"

"Kapıları kim açar, paltomuzu kim tutardı onlar olmasaydı? Üstelik onların kaburga kemiğinden yaratılmadık mı biz?" diye de devam ediyorlar ne yazık ki.

Biz haberi okurken "hayret bir şey" dedik ama şimdiye baktığımızda hâlâ bu düşüncelere sahip insanların var olduğu da aklımıza gelmedi değil!

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

grev mi :-) kendilerini işçi olarak mı görüyorlar, kaş yapayım derken göz çıkarmış bi kampanya olmuş bence :-)

tartar86

Ben zaten fedakarlığın sadece kadınlar tarafından yapıldığını savunan anlayışı manasız buluyorum. Madam Marie de Pasqual hayatındaki erkeği takdir edebilen nadir kadınlardan bana göre.

tipik-biri

Saçmalığın daniskası

enk-capital

Erkekler sizin için ölmüyo. Erkekler iktidarların birbiriyle olan alfalık mücadelesi sonucu "kurban ediliyolar". Yani sadece birileri kendini kanıtlasın ve iktidarını sağlamlaştırsın diye ölüyolar. Acı gerçekler.

enk-capital

Derneği kuran ablanın da mazoşist eğilimleri olduğu açıkça ortada.

gunay_ethem

dunyada guzel seyler dusunen ınsanlar olması ne guzel

Görüş Bildir