Yine Zehirli Et Yine Vahşet: Balıkesir'de 4 Köpek ve 3 Kedi Katledildi

 > 
274PAYLAŞIM

Hayvanlara yapılan şiddet önlenemiyor. Zehirli etle katledilen hayvan haberi bu sefer de Balıkesir'den geldi. Balıkesir'in Erdek ilçesinde, iddiaya göre, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin verdiği zehirli eti yiyen bir sokak köpeği ile iki aylık 3 yavrusu ve 3 kedi hayatını kaybetti. 6 yavru köpek ise hayvanseverler tarafından kurtarıldı. 

DHA'nın aktardığı habere göre, saat 17.00 sıralarında Balıkesir'in Erdek ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan zehirli etten bir sokak köpeği ile yavruları ve 3 kedi yedi.

3'ü yavru 4 köpek ve 3 kedi hayatını kaybetti

Hayvanlar zehrin etkisiyle can çekişirken olayın haberini alan hayvanseverlerin müdahalesi ile 6 yavru köpek kurtarılırken, anne köpek ile 3 yavrusu ve 3 kedi kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

'Mobese kameraları konulması için başvuracağız'

Bu tip olayların son zamanlarda artış gösterdiğini belirten mahalle sakinleri, "Hayvanseverler olarak çok üzülüyoruz. Tatlısu Mahallesi'nin önemli alanları görebilecek şekilde mobese kameraları konulması için Erdek Kaymakamlığı’na başvuracağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir