Yıllarca Dalga Geçilen Çilleri ile Meşhur Olup Güzelliğini Göğsünü Gere Gere Taşıyan Kadın

-

Melody Mikéli ile tüm çocukluğu boyunca yüzündeki çiller yüzünden dalga geçildi. İnsanların ağzından çıkan nefret söylemlerine hiç dikkat etmedikleri bir dünyada yaşıyor olmamız gerçekten çok acı... 

Ama bir grup insan bu alışılagelmiş güzellik algısını yıkmak için çaba sarfediyor ve kadın üzerindeki 'güzellik' baskısı tabuları birer birer yıkılıyor. Biz de Melody'nin güzel hikayesini sizler için Diply'den derledik.

Melody'nin annesinin bir güzellik merkezi var. İşte tam da bu yüzden tüm bu algıların ortasında büyüdü.

Tıpkı Melody gibi yüzünde benleri olan annesi ile birlikte kozmetik malzemeleri almaya gittikleri zaman, onlara 'çillerden kurtulmak için' birçok yöntem önerisi yapılıyormuş.

İki kadın da hayat boyu bu önyargı ile yaşamış ve insanlara kibarca da olsa, kendi yüzlerini böyle sevdiklerini anlatmaktan bıkıp usanmışlardı.

"Küçüklüğümde okulda bana bir sürü isim takarlardı. Koşu yarışlarına katıldığımda bana 'çita' derlerdi. Ama hızlı koştuğum için değil, yüzümdeki lekelerden..."

Melody bu öz saygı ve sevginin kendisine annesinden geçtiğini anlatıyor.

"Çocuklar benimle dalga geçtiğinde eve ağlayarak giderken bile, annem şöyle derdi 'Üzülme, senin yüzünde meleklerin öpücük izleri var. Melekler geceleri gelip seni öpüyor'."

Melody annesinin kendi yüzündeki benlere hiçbir zaman fondöten sürmediğini söylüyor. Zaten eskiden muhtemelen onun tonlarında fondötenler de pek üretilmiyordu.

"Yüzümüzün tonu çok açık, çillerimiz ise oldukça koyu. Fondöten sürdüğün zaman pudra gibi bir görüntü oluşturuyor, hiç hoş değil."

Melody zamanla yüzündeki benleri sevmeyi öğrenmiş. Yaşadıklarını şöyle ifade ediyor;

"Her zaman şöyle derim, benim makyajımı önce Tanrı yapmış, yani benim yaptığım herşey eğlencesine..."

Melody ve annesi hiç makyaj yapmıyor değil. Aslında ikisi de farklı tonlarda rujlar kullanmayı çok seviyor, özellikle de kırmızı...

"Ailede sadece annem ve abim bana benziyor, yani bu özgüvenin içimizden gelmesi gerekiyordu." 

Melody'nin yüzü onun modellik kariyerinde de oldukça ön planda olmasını sağlıyor. Hatta şu anda Nike markasının yüzlerinden biri.

Anlattığına göre birçok markadan da teklifler almaya devam ediyor.

Yani aslında yıllar boyu eleştirilen benleri onu ünlü bir modele dönüştürdü.

Yaşadığı mahallede de birçok genç kadın onun sayesinde kendilerini daha çok kabul etmeye ve sevmeye başladıklarını söylüyormuş.

"Eğer birilerinin kendini kabul etmesine, kendi vücutlarının içinde rahat hissetmesine sebep oluyorsam bu beni çok mutlu eder. Umarım dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyorumdur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayan-sinir

Benim de çillerim var ve çillerimi çok seviyorum :) Hiç de dalga geçilecek bir şey değil bu.

hipergrafi

Çil ve ben aynı şey değildir ama...

coffe_lover

<3 :D

coffe_lover

sen o kadar güzel bir insansın ki... :) :D

paranormal

Kız güzel değil çilsiz olsaydı da güzel olmazdı.

Görüş Bildir