Yıldırım Doğubayazıt'ta: ‘Suriye'de Oynanan Oyunu Türkiye'de de Oynamaya Çalışıyorlar’

 > -

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Tendürek'te şehit olan köy korucuları için kurulan taziye evlerini ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, "Nasıl Suriye'de, Irak'ta bir ulusu bir ülkeyi yok etmeye çalışıyorlarsa, Türkiye’de de aynı şeyi, aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar. Bu oyunun farkındayız" dedi. Operasyonların hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Yıldırım, "Kürtlerin sorunlarını, dertlerini halletmek için mücadele ettiğini söyleyenler, Kürt kardeşlerini kahpece katlediyorlar, şehit ediyorlar. Bu mudur Kürtlerin sorununu çözmek, bu mudur Kürtlerin hakkını, hukukunu aramak? Onları öldürmekle mi, onları şehit etmekle mi başaracaksınız?" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Tendürek'te şehit olan köy korucuları için kurulan taziye evlerini ziyaret etti.

Ağrı'da PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 10'a Yükseldi - onedio.com
Ağrı'da PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 10'a Yükseldi - onedio.com

Yıldırım, taziye sonrası gazetecilerin sorusu üzerine şöyle konuştu:

'Operasyonlar hız kesmeden devam edecek'

"Operasyonlar hız kesmeden devam edecek. Ne kadar devam edecek? Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yüzde 100 temin edilinceye kadar devam edecek. Yine bu alçak terör örgütünün, bu canilerin korucularımıza, jandarmamıza, polisimize, askerimize yönelik saldırıları tamamen bitinceye kadar devam edecek. Bu konuda asla ve asla bir gevşeme, bir rehavet söz konusu olmayacak."

'Parayı verene hizmet ederler'

"Terör örgütleri kim parayı verirse ona hizmet ederler. İşte Kürtlerin sorunlarını, dertlerini halletmek için mücadele ettiğini söyleyenler, burada görüyorsunuz Kayakent'te, Gökçebudak'ta, Somkaya'da Kürt kardeşlerini kahpece katlediyorlar, şehit ediyorlar. Bu mudur Kürtlerin sorununu çözmek, bu mudur Kürtlerin hakkını, hukukunu aramak? Onları öldürmekle mi, onları şehit etmekle mi başaracaksınız? 

Bu bir oyundur, küresel bir oyundur. Nasıl Suriye'de, Irak'ta bir ulusu bir ülkeyi yok etmeye çalışıyorlarsa, Türkiye'de de aynı şeyi, aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar. Bu oyunun farkındayız, Ağrı da bu oyunun farkında,  Edirne de bu oyunun farkında, 79 milyon vatan evladı bu oyunun farkında. Ama bunların efendileri ve taşeronları, bu işe kim bulaşmışsa iyi bilsin ki bu sefer yanlış adresteler. Bu milleti tarihin hiçbir döneminde hiçbir alçak güruh yenemedi, bundan sonra da yenemeyecek. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi kimse bozamayacak. Bu gençlerimizin, bu fidanlarımızın geleceğini asla karartamayacaklardır."

'Saldırı beklenmeyecek, arayıp bulunacak'

Yıldırım, güvenlik güçlerinin teröristlerden saldırı beklemeyip doğrudan arayıp bulacak şekilde hareket edeceklerini söyledi:

"Terör örgütlerinin saldırılarını beklemeyecek, güvenlik güçlerimiz onları neredeyse arayıp bulacak. Her türlü tedbir alınacak. Yuvalandıkları yerler belli, çalışmalar devam ediyor. "

'Dışarıdan, içeriden, kimden, nereden destek alırsanız alın...'

'Dışarıdan, içeriden, kimden, nereden destek alırsanız alın...'
'Dışarıdan, içeriden, kimden, nereden destek alırsanız alın...'

Yıldırım, örgütlerin ülkeyi ve milleti bölmeye, parçalamaya ve birbirine düşürmeye asla gücünün yetmeyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Dışarıdan, içeriden, kimden, nereden destek alırsanız alın, bunların da hesabı teker teker sorulacak. Sizin gibi çokları bu ülkeyi, bu milleti bölmeye teşebbüs etti, gayret etti. Hepsi de dersini aldı. En yakın ibret 15 Temmuz'dur. 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü neler yapmaya çalıştı, gördünüz. Milletin tankını, milletin silahını, tayyaresini, helikopterini yine milletin üzerine kurşunlar yağdırmak suretiyle alçakça bir darbe girişimine kalkıştılar. 

Bunlar asker değil, bunlar beyinlerini kiraya vermiş, asker kıyafeti içerisindeki teröristlerdir. Ama milletini, vatanını bayrağını seven, bu ülke için, bu topraklar için, bu bayrak için canını seve seve veren askerlerimizle bunları karıştırmayın."

Al Jazeera ve AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir