Yepyeni Minnoş Akım: Kedi Çemberi

 > 
2bPAYLAŞIM

Yepyeni bir çılgınlığımız oldu. Kediler ile evlerini paylaşan insanlar, bir çember oluşturduklarında, kedilerinin bu çemberin dışına çıkmadığını gözlemlediler ve bu anların görüntülerini internet üzerinde paylaşmaya başladılar. Bu paylaşımlar ile birlikte yepyeni minnoş bir akıma sahip olduk, Bu akım orijinal ismi "Cat Circle" ile internet üzerinde kendine yer buluyor. Biz de "Kedi Çemberi" olarak çevirmeyi uygun gördük. Bu akımın en güzel örneklerini ve kedilerin neden bu çemberin dışına çıkmadığının açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Uzmanlara göre kediler, kendilerini bu tip bir çemberin içinde güvende hissettiği için ayrılmıyor olabilir.

Kediler böyle bir çemberin içinde olduklarında, korumaları gereken onlara ait bir alan olduğunu düşünüyor olabilirler.

Kediler çemberin içinde tüm dikkatlerin kendileri üzerinde toplandığını hissettiklerinden oradan ayrılmıyor olabilirler.

Bilindiği üzere kediler kapalı ya da sınırlandırılmış alanlarda olmaktan hoşlanır. Onları defalarca bir kutunun ya da bir deliğin içinde gördüğümüz olmuştur. Bu çember içinde durma eğilimi de bu davranış biçiminden ileri geliyor olabilir.

Kedilerin her zaman yeni maceralara açık olduğunu biliyoruz. Bunu da toplu bir şekilde yeni bir macera olarak algılıyor olabilirler.

Tüm bunlar elbette bir kanıt mahiyetinde değil, sadece ortak bir davranışın sebebini bulma çabası olarak değerlendirilebilir.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shewolf

Çemberi yer oturur benim canavarim ne çıkmaması....

douchebek

bu olay eski editörcüm lakin çalışıyor test edildi^^ (kuyruğa poşet takınca da çok komik oluyorlar)

cereenarslan

Çemberi yapmama bile izin vermedi durmayı bırak.Oyun oynuyoruz sanıp hemen dişlemeye başladı atkıyı

xxhei

İyimiş Dsdaöşad

shola

Denedim. Kedim çemberin içinde durmadı, direkt dışarı adımını attı. alüminyum folyadan korktuklarını okumuştum onunla çember oluşturdum yine adımını dışarı atıp gitti. Hatta sonra çemberi ısırmaya ve onunla oynamaya başladı. Kedim kural tanımıyor..

scorpionq

Aynısını bnm kediler de yaptı. Galeriyi gördükten sonra denedim. Birisi çemberle oynadı, diğeri hiç durmadı :)

Görüş Bildir