Yepyeni Bir Dönem Başlıyor! Son Haliyle Çağımızın Güzellik Algısını Yerle Bir Eden Rihanna!

24bPAYLAŞIM

Etli butlu kızlar, müjdemizi isteriz! Bizim dönemimiz geliyor artık! Etine dolgun, balık etli, kısacası "sıska" olmamanın moda olduğu altın çağ geliyor... Buna da Rihanna öncülük ediyor!

Şaka bir yana; kendimizi güzel hissetmek yahut değer vermek adına herhangi bir şekilde başkalarının onayına ihtiyaç duymasak da, Rihanna'nın son dönemde aldığı kilolar çok konuşuldu ve konuşuldukça güzelliğin kilo ile orantılı olmadığı gözlere batmaya başladı. Biz de, İnternet alemiyle beraber bu gündem konusuna mizahi bir yaklaşımda bulunalım dedik!

Bildiğiniz gibi, güzellik standartları geçerli oldukları dönemlerde çok sert olmalarına rağmen, sık sık değişiyorlar.

Örneğin 60'ların en meşhur mankeni, "güzellik" tanımının karşılığı olan Twiggy'ye bakınız... Zayıf, çok çok zayıf görünmek adına diyetlerin, zayıflama haplarının meşhur olduğu dönem Twiggy ile başlıyor.

Oysa ondan bir tık önce, Marilyn Monroe ve tomçik kolları, bacakları, bir de yuvarlak poposu vardı!

Güzelliğin, mükemmelliğin tanımı olan Marilyn Monroe döneminde de genç kızlara "kilo almaya yardımcı haplar" satılıyordu. Sıska olmak çirkin bulunuyordu... Zamanlar öyle de hızlı değişti işte.

Dolayısıyla da eğer görüntüye dayalı olan eğlence sektöründe kendinize yer etmek istiyorsanız, o sert standartların içine girebilmiş olmanız gerekiyor!

Kes, biç, parçala! Bir şekilde onların "güzel" anlayışına uy!

Bizim dönemimizin fıstığı da Rihanna oldu işte!

Şimdi burada onu diğer yıldızlardan ayıran iki nokta var. Rihanna, Beyonce'nin açtığı "beden olumlaması" yolundan gitti ve siyahi kadınlara ait o güzel büyük kalçaların önceden "normalleştirilmiş" olmasının ekmeğini yedi. Lakiiiin, onun öyle farklı bir ışığı, öyle bir meleksi bir güzelliği vardı ki; gerçekten de standart mtandart tanımadı.Herkesi kendine aşık etti.

Rihanna'nın ilk dönemleri size göre "ufak tefek" olabilir ama Hollywood standartlarına göre gayet de tombişti!

Nispeten daha ince olduğu günlerde kariyerin ve şöhretin zirvesine çıkan Riri, yerini garantiledikten sonra şuna karar verdi: Güzellik standartlarını yaratma sırası ondaydı!

Çünkü o Rihanna

İsterse güzellik kurallarını da baştan yazabilir!

Umursamaz ve rahat halleriyle bilinen Riri'nin kilo almasının sebebi, kilolu olduğu için kendinden nefret eden kadınlara derin bir "oh" çektirmek değildi muhtemelen...

Umursamaz ve rahat halleriyle bilinen Riri'nin kilo almasının sebebi, kilolu olduğu için kendinden nefret eden kadınlara derin bir "oh" çektirmek değildi muhtemelen...
Umursamaz ve rahat halleriyle bilinen Riri'nin kilo almasının sebebi, kilolu olduğu için kendinden nefret eden kadınlara derin bir "oh" çektirmek değildi muhtemelen...

Ama yarattığı etki bu oldu.

Güzel ve iri basenleriyle giydiği pantolon, dimdik yürüyüşü, kendinden emin bakışlar, öz sevgiyle dolu gülüşü... İlham verici!

Hele hele dün gece katıldığı Valerian galasındaki bu görkemli hali...

Güzelliğin zayıflıkla-şişmanlıkla değil; sağlık, ışıltı ve özgüvenle olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Face by @fentybeauty

badgalriri (@badgalriri)'in paylaştığı bir gönderi ()

Allah'ına kurban be Riri! 😍

#VALERIAN premiere in Paris!!! 🇫🇷 @caradelevingne

badgalriri (@badgalriri)'in paylaştığı bir gönderi ()

Algımızla işte böyle oynamaya başladı bile: Riri şişman değil, Cara aşırı zayıf!

Gerçekten de öyle şimdi!

Balık etli olmanın moda olması çok önemli çünkü sağlıklı ölçülerde olmalarına rağmen kilo vermek adına kendilerine zulmeden kadınların sayısı çok!

Yaş ortalamaları da fazlasıyla düşük!

Kadınlara kendini böylesine kötü hissettiren standartları Riri önderliğinde yıkacağız.

Ayrıca "tofidik" kol güzeldir!

Bedenlerimizin inceliğini değil; sağlıklı ve güçlü olmasını önemseyeceğiz!

Kısacası; yeni bir dönemin başındayız, kızlar! Yiyin gari!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bergelmir

ne kadar anlamsiz bir içerik bu.çelişkilerle dolu. bir de acaba etine dolgun olmanin bir tik aşağisi siskalik mi oluyor ? kadin unlu olmayi, kilolu olmayi moda yapmak için mi istemiş (?!!) dediniz ne o anlamadim yok aslinda öyle değilmiş filan..ne saçma bir yazi bu arkadaşim. kilo alamayan fazla zayif genç kizlari dişlayalim bu sefer de öyle mi ? bedenin modasi mi olur ?

_oishii_

kilo almak bana hiç yakışmıyor. yoksa ben de isterim yiyim içiyim ama rihanna değil fatma teyzeye benziyorum. herkesin olumlaması kendi görüntüsünden mutlu olduğu yere kadar. zorlamayın bence

Gizli Kullanıcı

Teşekkürler ben almayayim.

raven.

Yok zayıflamak moda, yok kilo almak moda. Bir kere de sağlıklı olmak moda olsun.

tabirul-muallak

Zenci geni bir yerde patlayacaktı ve patladı olay budur. Belli ki 50%yi zor tutmuş.

Görüş Bildir