Yaşadığı Bütün Zorluklara Rağmen 13 Yıldır Akıl Hastası Eşine Büyük Bir Sabırla Bakan Hamza Amca'nın Etkileyici Hikayesi

775PAYLAŞIM

Eşini çok sevdiği o kadar belli ki...

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=FvKy6yUo...

Yorgunluğu gözlerinden, yüzündeki çizgilerden okunan Hamza Amca 1974 yılında Elazığ'a gelerek burada hayatını kurmaya başlamış. Eşi ve çocuklarıyla kendi yağlarında kavrulurken felaketler peşlerini bırakmamış.

15-16 yaşlarındayken evlendiği eşi tam 13 senedir akıl hastası. Bir sabah, eşine "kahvaltı nerede?" diye sorunca eşi ocaktaki kaynayan suyun içine elini sokup sıcak patatesi yemeye başlamış.

Tabii ne olduğunu anlamamışlar ve doktora götürmüşler. Doktor, tüm sinir sistemlerinin bozulduğunu ve bir daha eskisi gibi olamayacağını söylemiş.

Hamza amcanın eşi, doktorun söylediğine geçmişte büyük bir üzüntü yaşamış ve bu şekilde belirti göstermiş.

Bu arada eşi yürüyemiyormuş ve dişleri de yokmuş. Bu nedenle yumurta, çorba gibi yumuşak yiyeceklerle beslemeye çalışıyormuş.

Ve o günden sonra hiç su içmemiş. Sadece kola içmek istiyormuş. Evde kola olmadığında da sürekli bağırıyormuş.

Hamza amca eşine yıllarca çok iyi bakmış fakat yaşı ilerledikçe zorlanmaya başlamış, gözleri de bozulmuş.

2. felaketi de Elazığ depremiyle yaşamışlar. Hamza amca deprem sırasında taşıyamadığı için eşini evde bırakmak zorunda kalmış. Depremde de evleri zarar görmüş.

O soğukta dışarıda bir arsaya çadır kurmak zorunda kalmışlar ve arsanın sahibi çadırı kaldırmalarını istemiş. Şimdi eşiyle birlikte konteyner evde kalıyor. 

Kaynak: Yeni Şafak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meyra07

Rabbim yardımcıları olsun ünlü biri ölünce yasa boğulan insanlar bu garipler ölmeden neden yardım etmez ama doğru ölseler kimin umrunda ki ünsüzler!!

goncataner

saçma sapan yerlere para aktaran devlet böyle insanları hiç görmüyor pardon görmezden geliyor yazıklar olsun :(

arif-kurt

devlet konteynırı ve yeri vermiş. ve eminim ki yaşayacakları parayı da veriyordur. daha ne versin? huzur evine gitmek isteseler devlet kabul ediyor zaten. bilmeden devlete sallamak ne kolay.

goncataner

çok iyimsersin git sen yaşa o konteynırda yazın sıcağı yakar kışın buz gibi olur düzgün ev verilse birde haftada bir iki bakım yapılsa devlet batmaz netmiş yer vermiş vs vs komiksin

goncataner

ayrıca tamam hiç yoktan iyi ama bu yaşta insanlar için hele yatalak bir hasta için çokta iyi değil devlet daha iyi imkanlar sunabilir

blue-blue

Arif kurt gibi gerizekalılar oldukça bu memleketin sırtı yere gelmez. Dünyayı doldurmak için gelen tiplerden. Keşke sizin gibiler yok olsa da insanlık kazansa

kelebek_

bu nasıl bi içerik amk masal anlatıyorsun editör ?

Görüş Bildir