Görüş Bildir
Haberler
Yalova'da Yeni Kural: 14 Günlük Zorunlu Karantinadan İsteyen Para Ödeyerek Çıkabiliyor

Yalova'da Yeni Kural: 14 Günlük Zorunlu Karantinadan İsteyen Para Ödeyerek Çıkabiliyor

Yalova Valiliği tarafından alınan kararla, izolasyon amacıyla Kredi Yurtlar Kurumu'na yerleştirilenlerden parası olanlar 14 gün izolasyonda kalmayacak. Her test için 250 lira ödemek koşuluyla 48 saat içinde iki test yaptıranlar, sonuçları negatif çıkması halinde yurttan çıkabilecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözcü gazetesinden Halil Ataş'ın haberine göreYalova Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, izolasyonda olan temaslı kişilerin istekleri halinde uyması gereken kuralları açıkladı.

Test ücreti 250 TL

Test ücreti 250 TL

KYK Yurduna izolasyon amacıyla yerleştirilen ancak kendi isteği ile çıkmak isteyen kişilere, Sağlık Bakanlığı Kamu Hizmet Tarifesinde belirlenmiş olan 250 lira test ücreti mukabilinde 48 saat ara ile iki tane PCR testi yapılarak negatif çıkması halinde kişinin yurttan çıkarılabilmesine olanak sağlandı.

'Kendi araçlarıyla teste gidebilirler'

'Kendi araçlarıyla teste gidebilirler'

Açıklamada izolasyondaki temaslı kişilerin takip süresi içerisinde ihtiyacı olduğunda tıbbi maske (cerrahi maske) takarak ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek sağlık kuruluşuna özel araçlarıyla gidebileceği belirtildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

'KYK yurduna, karantina kurallarını ihlal ederek yurda alınanlar hariç olmak üzere, izolasyon amacıyla yerleştirilen ancak kendi isteği ile çıkmak isteyen kişilere, Sağlık Bakanlığı Kamu Hizmet Tarifesinde belirlenmiş olan 250 lira test ücreti mukabilinde 48 saat ara ile iki tane PCR testi yapılarak negatif çıkması halinde kişinin yurttan çıkarılabilmesine, alınan tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
232
201
40
23
10
7
6
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Giordano Bruno

başlık yanlış ve click bait, 48 saat içinde iki test ve ikisinin de negatif çıkması halinde'' ki olayı, parayı veren çıkıyor, diye yazmak, neyse..

Art Ankara

Onedio senin atacağın başlığı, iki test üst üste negatif çıkan karantinadan çıkabilir denmiş burada anormal bir durum yok testlerin doğruluğu vs. ayrı konu a... Devamını Gör

Halil Değerli

O ne... Kefalet sistemi mi???? ..... 🤪