Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızca 2 Dakikada Sizi Çelik Gibi Güçlü Biri Yapacak Acı Gerçekler

-

Çok değil, 2 dakikanızı ayırarak bu apaçık gerçekleri görmeniz gerekiyor olabilir. 

Herkes en nihayetinde kendini düşünür / düşünmek zorundadır.

Bir insanın diğerini çok fazla önemsemesi, kendinden ödünler verecek derecede bunu yapması mümkün, fakat o insan mutlaka kendi iyiliği için de bir acil çıkış kapısı bırakmalı. Unutma.

Sana cevap vermemesinin nedeni müsait olmaması değil.

Yazıştığın her kimse, yazdıklarına dönmüyorsa ya da konuşmalarını yarım bırakıyorsa, bunun mazereti meşguliyeti ya da müsait olmaması değil, seni ya da diyaloğunuzu yeterince önemsememesi. Gerçekten önemli olan bir konuşma mutlaka gerçekleştirilir, sonuna kadar sürdürülür. “Müsait değil, görmedi sanırım” gibi düşüncelerle kendini avutmak yerine bu gerçeği kabullenmen seni özgürleştirecek.

Herkesi memnun edemezsin.

Hayatındaki herkesin sana yönelik bir nasihati, eleştirisi, övgüsü bulunabilir. Herkesin senden bir beklentisi olabilir. Hepsi özünde birbirinden farklıdır ve hepsini karşılamak teknik olarak mümkün değildir. İnsanların görüşlerini elbette dinle, fakat kendin için vereceğin bir kararı senden başka kimsenin yönlendirmesine müsaade etme.

İyi bir insan olman kimsenin umrunda değil.

Dünyanın en harika, en düşünceli, en nazik insanı olabilirsin ama bu özelliklerini harekete geçirip insanlarla olan ilişkilerinde bir alçı niyetine kullanmadığın sürece hiçbir anlam ifade etmiyor. Tek başına iyi olmak yetmez, dünya için neler yapıyorsun, biraz da bunlara kafa yorman gerekiyor.

Seni tanımlayan yaptıklarındır, düşündüklerin değil.

Diyelim ki bir hayvanseversin, hayvanlara karşı muhteşem bir sevgi besliyorsun. Fakat, söz gelimi, sokaktaki muhtaç hayvanlar için hiçbir şey yapmıyor, yazın evinin önüne bir kap su bile koymuyorsun. O halde senin hayvanseverliğinin sana hissettirdikleri dışında bir geçerliliği var mıdır? Cevap belli gibi. O yüzden oturduğun yerden dünya için muhteşem planlar yapmayı bırak ve en azından bir çivi çak. En küçük şeyin bile ne kadar fark ettiğini göreceksin.

Sürekli imkansızlıklardan şikayet etmek onları korumaktan başka işe yaramaz.

“Zamanım yok, param yok, enerjim yok” türü serzenişler çoğu zaman önemlidir. Ama bunlardan sürekli bahsetmek, onların varlığını daha da sağlamlaştırmak dışında bir işe yaramaz. Eğer bu bir gerçeklikse öncelikle kabul etmeli, sonra da bunları aşmak için harekete geçmelisin.

Aptalsın.

Ya bir dur, sinirlenme. Lafta bile olsa aptal olduğunu kabullenmek önemli bir başlangıçtır. Çünkü en muhteşem insan bile mutlaka belli bir konunun aptalıdır. Neyi bilmediğini bilemezsin, o yüzden sürekli aptal ol, aptal kal. Ancak böyle kendini aşabilecek ve yeni ufuklar keşfedebileceksin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suspicious

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun. -Hz. Ali-

kdramadelisi

En çok ne koyuyor biliyor musunuz?Allahtan başka kimse sizin kalbinizden ne geçtiğini bilmiyor.Bu kötü bir durum.Bugün güne ağlayarak başladım.Öyle devam ediyor.Karamsarlık had safhada ^^

kdramadelisi

Ben gibi aptal olmayın.Kendinizi kullandırtmayın.En yakın arkadaşınla arkadaşlığınız uzun süreye dayansa bile aranız en ufak sorundan açılabilir.Zaten bu olaylardan sonra anlıyorsunuz kendinizi ne kadar kullandırttığınız :)) Ayy neyse.

Gizli Kullanıcı

ya ne güzel sarmıştı yarıda kesmeseydin :( güzel bir flood bekliyoruz

kdramadelisi

Aman ne komik ! :)

Gizli Kullanıcı

komik ? vallahi devamı gelir mi diye bekledim ya aşk olsun hemen gömün :(

kdramadelisi

Valla yorumların altına dalga geçerek yazanlar yüzünden artık bu tarz yorumları iyi niyetli bulamıyorum:) Devmını beklediysen bu konuda pek yazmam aslında.İçim dolmuş herhalde yazmış bulundum :)

Gizli Kullanıcı

"Dalga geçerek yazanlar" mı yahu arkadaş bu platformda bile birbirine yürüyenler var (:

kdramadelisi

Aahaahah bana yürümediler..Ben bana yapılanı bilirim :)

sezgin-vuran

Her insanın içinde iyi ve kötü vardır. Sadece onlardan biri daha iyi beslenmiştir.

rrr

gereksiz bi içerik, her editor kendi ruh halini yansıtıyor bu tarz içeriklere

Görüş Bildir