Vizyona Girmesini İple Çektiğimiz Güzel ve Çirkin'den 13 Enterasan Bilgi

-

1. Emma Watson'ın Belle'yi oynayacağı açıklandıktan sonra herkesin ortak fikri Emma'nın bu rol için mükemmel bir seçim olduğuydu.

Bu ortak fikre sahip olanların arasında; 1991'deki animasyonda Belle'yi seslendiren Paige O'Hara ile Broadway'deki müzikalinde Belle'yi canlandıran Susan Egan da vardı.

2. Çekimler sırasında set dekorasyonunda kullanılması için yaklaşık 1500 kırmızı gül yetiştirildi/satın alındı.

3. Canavar (The Beast)’ın şatosunun bulunduğu büyülü ormanın, gerçek görüntülü ağaçların, çitlerin, donmuş gölün ve 20000 buz sarkıtının tamamlanması 15 hafta sürdü.

4. Emma Watson, Belle rolüne hazırlanmak için 1991 yapımı Güzel ve Çirkin animasyonunu defalarca izledi ve şan dersleri almaya başladı.

5. Canavar (The Beast)’in sarayındaki arma, bir aslan ve üzerinde WD (hayali karakter William Devereaux’un baş harfleri) harfleri olan bir yaratığı ifade ettiği gibi aynı zamanda Walt Disney'i de temsil ediyor.

6. Belle'in ikonik sarı elbisesi yaklaşık 55 metre kuştüyü ışıklı saten organze kullanılarak üretildi.

Bu elbise için 915 metre iplik gerekiyordu, dikilmesi 12000 saat  sürdü ve üzerine 2160 adet Swarovski kristali işlendi.

7. Güzel ve Çirkin filminin çekimlerinin bir kısmı, daha önce de birçok ünlü filmin -"Harry Potter" gibi- çekimlerinin yapıldığı Berkhamsted Golf Kulübü sahalarına bitişik bir alanda yapıldı.

8. Tesadüf bu ya; Emma Watson (Belle), Emma Thompson (Bayan Çaydanlık), Luke Evans (Gaston) ve Nathan Mack (Çip)'in doğum günleri 15 Nisan'dır.

15 Nisan günü ayrıca oyuncuların okuma çalışmalarına başladığı tarihti..

9. Geçmişte Howard Ashman tarafından yazılmış ve 1991 yapımı animasyonda kullanılmamış olan "Gaston" ve "Güzel ve Çirkin" şarkıları bu canlı aksiyon uyarlamasında kullanıldı.

10. Emma Watson ve babası rolündeki Kevin Kline'ın atları için 3 farklı at kulanıldı, 2 tanesinin her gün boyanması gerekti.

11. Balo salonundaki dans sahnesi sırasında Emma Watson ayaklarına bakmamak için oldukça çaba sarf etti.

Çünkü, çelik burunlu ayakkabılar giyen partneri Dan Stevens'ın ayaklarına basmasından endişe ediyordu.

12. Lumiere isimli şamdanı seslendiren Ewan McGregor'un belirttiğine göre kendisini çekimlerde en çok zorlayan şey Fransız aksanıydı.

20 yıldır evli olduğu karısının Fransız olduğunu düşünüldüğünde, aktörün Fransız aksanında zorlanması durumu onun için ve herkes için büyük bir ironiydi.

13. Filmin ilk fragmanı 24 saat içinde 91.8 milyon kez izlendi. Bu izlenme sayısıyla "Güzel ve Çirkin" fragmanı, kısa zamanda en çok izlenen fragman olmayı başararak bir rekora imza attı.

Rekoru elinden aldığı filmler ise Star Wars: The Force Awakens' (88 milyon izlenme), ve onu takip eden Captain America: Civil War (61 milyon izlenme)

14. Şimdi sırada bu hayal dünyasına girmek var! Güzel Ve Çirkin Sinemalarda!

Görüş Bildir