Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vizesiz mi Geziyorsun? Olsun! Seyahat Alışkanlıklarına Göre Psikolojin Ne Durumda?

-

Ne demiş Aşık Veysel "Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...". İşte hepimizin gündüzlü geceli mutlaka seyahat ettiği ya da etmek zorunda kaldığı zamanlar olmuştur. Hiç bu seyahatlerin insanın psikolojisi üzerinde ne gibi etkilerinin olacağını düşündünüz mü?

Boş verin, düşünmeyin haydi teste... :)

1. İlk olarak en son ne zaman seyahate çıktığını merak ediyoruz!

3 ay falan oldu sanırsam
Daha geçen hafta
Bir ay önce falan
Hatırlayamadığım kadar uzun zaman önce
Şu an seyahatteyim desem :)

2. Peki kısa bir yolculuk mu, yoksa uzun bir yolculuk mu?

Uzun yolculuk severim, düşünme fırsatı veriyor bana.
Yolculuk beni yoruyor, o yüzden kısa olsun.

3. Peki Avrupa’da hangi şehre gitmeyi düşünüyorsun?

Kiev
Batum
Belgrad
Lviv
Sarajevo

4. Uzun bir seyahat deyince aklına ilk olarak bunlardan hangisi gelir?

Bir an önce gitmek istediğim tatile giden yol
İş için çıktığım sıkıcı bir yolculuk :(
Kaçıp uzaklaşmak istediğim için nereye gittiğimi bilmeden çıktığım seyahat -_-
Merakımın beni sürüklediği yere gittiğim sürprizlerle dolu yolculuk
Canım ailemle kavuşturacak sabırsız yolculuğum 😍

5. Şimdi de bize yolculuk esnasında bunlardan en çok hangisini yaptığını söyle hadi!

Fosur fosur uyurum :)
Yol boyunca müzik dinlerim.
Dizi/film izlerim, zaman hızlı geçiyor o zaman.
Öyle durur dışarıyı izlerim, dalarım uzaklara…
Kitap, belgesel falan… :)

6. Peki kendini en çok güvende hissettiğin seyahat şekli bunlardan hangisi?

Uçakla seyahat
Trenle seyahat
Gemiyle seyahat
Motosikletle seyahat
Otobüsle seyahat
Kendi arabamla seyahat

7. Son olarak yolculuk esnasında seni en çok rahatsız eden şey bunlardan hangisi söyle hadi bize!

Ayakkabısını çıkarıp, etrafa sera gazı salan insanlar :)
Gereksiz bir şekilde muhabbet etmeye çalışan insanlar.
Diğer…
Asfalt çalışması yapar gibi horlayan biri :)
Dur durak bilmeden ağlayan küçük çocuklar! 😡

Kafan Allak Bullak Senin!

Beynindeki düşünceler arap saçına dönmüş resmen! Kafan o kadar karışmış ki ne yapacağını şaşırmış durumdasın. Bir türlü karar veremiyorsun. Bu kararsızlık da seni delirtiyor. Bilinçaltına yerleşmiş düşüncelerden kurtulamıyor, sürekli saçma sapan rüyalar görüyorsun. Biraz kafanı toplamanın, iyice düşünüp tartmanın zamanı gelmiş. Yalnız kalıp kendini toplarlayabileceğin bir tatile ihtiyacın var senin!

Psikolojik Delisin Sen!

Ne acayip bi' şeysin sen öyle! Biz senin kafanı anlamadık ne yalan söyleyelim, insanlar seni nasıl anlıyor biz anlamış değiliz. Mutluluktan havalara uçarken bir anda ağlamaya başlayacak bir potansiyelin var. Modunun bu kadar hızlı değişmesi normal değil :) Ama olsun sen de çok normal bi' insan değilsin zaten. Sana bir şey diyelim mi? Kendini hiç bozma, sen hiç olmazsa orijinal bir insansın ve seni insanlar böyle seviyor.

Psikolojin Kaya gibi Sağlam!

Mental olarak budist keşişler kadar sağlam bir zihnin ve psikolojin var. Düşünce ve kararların oldukça açık ve şeffaf. İnsanlarla ilişkilerinde de bu yüzden çok sağlıklı ve dengeli davranıyorsun. Gereksiz gördüğün hiç bir şeyi yapmıyor ve gerekli gördüklerinde ise kararlılık gösteriyorsun. Ne demişler zaten sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Senin de kafanın rahatlığı dış görünüşüne yansıyor. Pozitif enerji santrali gibi geziyorsun ortalıkta!

Devreleri Yakmak Üzeresin!

Kafandan dumanlar çıkmaya başlamış, yakacaksın beyni dikkat et! Bu kadar çok şeyi kafana takıp, hepsine aynı anda çözüm bulmaya çalışıyorsun da keçileri kaçırırsın bak, bizden demesi. Her şeyi kafana takma, hayat fıstık gibi tadını çıkar biraz ya. Gez, toz, eğlen kafanı dağıt... Ruhun gencecik, onu beyin parmaklıklarının ardına hapsetme.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-sunbul

Kafan Allak Bullak Senin! Beynindeki düşünceler arap saçına dönmüş resmen! Kafan o kadar karışmış ki ne yapacağını şaşırmış durumdasın. Bir türlü karar veremiyorsun. Bu kararsızlık da seni delirtiyor. Bilinçaltına yerleşmiş düşüncelerden kurtulamıyor, sürekli saçma sapan rüyalar görüyorsun. Biraz kafanı toplamanın, iyice düşünüp tartmanın zamanı gelmiş. Yalnız kalıp kendini toplarlayabileceğin bir tatile ihtiyacın var senin!

pedro-pascal

Psikolojik Delisin Sen! Ne acayip bi' şeysin sen öyle! Biz senin kafanı anlamadık ne yalan söyleyelim, insanlar seni nasıl anlıyor biz anlamış değiliz. Mutluluktan havalara uçarken bir anda ağlamaya başlayacak bir potansiyelin var. Modunun bu kadar hızlı değişmesi normal değil :) Ama olsun sen de çok normal bi' insan değilsin zaten. Sana bir şey diyelim mi? Kendini hiç bozma, sen hiç olmazsa orijinal bir insansın ve seni insanlar böyle seviyor.hiç de öyle biri degilim.bu sefer tutturamadın!..orijinal oldugum dogru tabii.p

emqeee

seyahat ederkende ne yapıyoruz ingilizce lazım seyahet ingilizcesi lazım hemen ios için şu programı indiriyoruz. reklamlar :D

emqeee

uygulamayı ben yazdım arkadaşlar indirip değerlendirir misiniz? reklam çıkarsa da BİR kere tıklayın uygulama çıkarsa uygulamayı indirerek bana destek olun ::D

emqeee

bu arada Kafam Allah bullak mış :D

emqeee

canın sağolsun :D

nurcii

Psikolojik Delisin Sen!

mavi-gokyuzu

Psikolojin Kaya gibi Sağlam!...... hee öyle olmalı

Görüş Bildir