Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vaktinde Uyumanıza Engel Olmasına Rağmen Yapmaktan Kendinizi Alamadığınız 22 Hareket

176PAYLAŞIM

Her gün "Abi bu sefer kesin erken yatacağım sonra sabah kalkamıyorum." deyip de hiçbir zaman erken yatamayan bizler için BuzzFeed'de ele alınmış, vaktinde uyumamıza engel olan o sebepler:

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/sylviaobell/thi...

1. Etrafınızda dikkatinizi dağıtacak o kadar çok şey varken erken yatmak aslında o kadar da kolay değildir.

2. Netflix gibi bazı medya sağlayıcılarının, izlediklerinize uygun başka yayınlara otomatik olarak geçmesi ise uykunuza rağmen sizi onu izlemeye mecbur hissettirir.

3. Dizinin en heyecanlı yerinde bitmesi sadece bir bölüm izleme kararı almış olsanız bile bir bölüm, bir bölüm daha diyerek fark etmeden saatlerinizin geçmesine neden olur.

4. Bu senaryoyu sevdiğiniz dizi ve program sayısıyla çarptığınızda ise en az 5 yıldır istediğiniz zamanda yatağa gidemediğinizi göreceksiniz.

5. Eğer bir de kablolu yayınınız varsa bu süreye bir yıl daha eklemeyi unutmayın.

6. Çünkü kablolu yayınlarda 9'dan önce çoğu güzel programın başlamaması ve bitme saatinin ise 11'i bulması da erken yatmanızı engelleyen sebeplerin başında sayılır.

7. Uyumak için daha vaktiniz olduğunu düşünüp, biraz televizyonda takılarak kendinizi ödüllendirmek istersiniz. Fakat zap yaparken en sevdiğiniz ünlünün konuk olduğu bir programa denk gelir ve bitimine kadar başından kalkamazsınız.

8. Ve en büyük etkenlerden biri sosyal medya! Instagram'da gezinirken harcadığınız vaktin haddi hesabı yoktur. Ilk önce en son gördüğünüz fotoğrafa gelene kadar dakikalarca aşağı inersiniz. Sonrasında ise kendinizi hiç tanımadığınız kişileri stalklarken bulursunuz.

9. Veya eski bir sınıf arkadaşınızla Facebook üzerinde düşünce farklılığından kaynaklanan bir tartışma içinde...

10. Ve gün içinde yaşadıklarınızı dikkat çekici şekilde tweet atmaya çalışırken...

11. Tüm bu sosyal medya görevlerini tamamladıktan sonra ise olmazsa olmaz iyi geceler snap'iniz için uygun filtreyi bulmaya çalışırsınız.

12. Tam bitti derken instagram'ınızın mı yoksa snap'inizin mi öyküsünün daha iyi olduğuna karar vermek için bataklık olarak da adlandıracağınız instagram'a bir daha girersiniz.

13. Artık her şey bitti uyku vakti dediğiniz anda, kısa konuşmaktan fazlasıyla aciz arkadaşlarınızın veya ailenizin sorunlarıyla karşı karşıya olursunuz.

14. Ve en az bir saat telefonun başında onlara terapi yapmak zorunda kalırsınız.

15. Instagram'ın harika olduğunu düşündüğünüz özelliği sayesinde kim kimin fotoğrafını beğenmiş, ne zaman beğenmiş sorularını cevaplamaya çalışırken kaybettiğiniz vaktin de haddi hesabı yoktur.

Bunu yaparken de dünyanın en tehlikeli şeyi sayılabilecek 'takip et' butonu yüzünden pür dikkat kesilmeniz ise uykunuzu kaçırmak için fazlasıyla yeterli olur.

16. Eski sevgiliniz hangi hemcinsinizi beğenmiş, o hemcinsleriniz ise kimleri beğenmiş derken, kendinizi uçsuz bucaksız bir stalkın içinde bulursunuz.

17. Sonrasında da yaptığınız tüm bu araştırmaları ve sonuçlarında ortaya çıkanları en yakın arkadaşınızla paylaşmak için hemen telefonu elinize alırsınız. Sonrasında ise malum durum: Saatlerce teoriler, teoriler...

18. Bazenleri ise televizyonlar ve sosyal madde gibi kitaplar da bağımlılık yapar ve okudukça okuyasınız gelir. Bir türlü elinizden bırakıp uykuya dalamazsınız.

19. En kötüsü ise son dakikaya bıraktığınız ve yetiştirmeye çalıştığınız ödevleriniz veya işleriniz. Bunun yanında bir de günlük olarak okumanız gereken yığınla mailleriniz...

20. Bazı zamanlar ise her şeyi bir yana bırakarak kendinizi yatağa atarsınız. Hatta direk gözlerinizi kapatırsınız ama bu sefer de aklınıza ertesi gün uyanınca yapmanız gerekenler gelir ve düşündükçe düşünürsünüz.

21. Yapılması gerekenlerin ve sorumluluklarınızın olduğu, düşündükçe uzayan o listenin içerisinde kaybolmaya başlarsınız. Böylece üzerinizde oluşan 'yarın'ın gerginliği de uyumanız için koca bir engel haline gelir.

22. Artık vücudunuz uykuya yenik düşer ve güzel bir uykuya dalarsınız. Ta ki yarım saate sonra kalkmanız için çalan alarma kadar 😔

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ervin

#9 daki gif hangi filmden acaba bilen var mı :)

akustik-kadin

Bu kadar çok sosyal medya kullanan insanları anlamıyorum. kendimi yalnız hissettim.

r2d2

Dizinin en heyecanlı yerinde, daha bölümün ortasında saat 12 olmuş yatayım ben deyip kapatan adamım lan.. Normalim sanıyordum, şurayı okuyunca cins olan benmişim bunu anladım.

babahakki

31 :S

alienca

instagrama bok atmayın sizin yüzünüzden uyuyamıyorum

Görüş Bildir