Uzmanlara Göre Meme İmplantı Kanser, Düşük ve Eklem Yangısı İhtimalini Arttırıyor!

-

Silikon meme imlantları kadınların düşük, cilt kanseri ve eklem yangısı riskini arttırıyor. Konuyla ilgili yapılan yeni araştırmayı sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/779510...

Meme implantı yaptıran kadınların düşük yaşama riski 4.5 kat daha fazladır. Ayrıca melanom adlı cilt kanserine yakalanma riskleri 4 kat, eklem yangısı riskleri de 6 kat daha fazladır.

Hepsinden önemlisi silikon implant yaptıran kadınların, salin implant yaptıran kadınlara oranla ameliyat komplikasyonları yaşamaları daha olası. Texas MD Anderson Kanser Merkezi'nin araştırmacılarının yaptığı çalışmalara göre silikon implant kullanıldığı zaman meme dokusunda yaralar olma olasılığı da daha yüksek.

The Food and Drugs Administration (FDA) 1990'lı yıllarda kanser, doku hastalıkları ve bağışıklık sistemine verdiği zarardan ötürü silikon kullanımını yasaklamıştı.

Ama sonrasında yapılan araştırmalar meme implantı ile sağlık sorunları arasında bir bağ olmadığını ortaya koymuştu. 

2006 yılında FDA, silikon jel dolgulu implant üreten iki yerden araştırma yapmalarını ve uzun vadede güvenliğini gözlemlemelerini istedi. Son zamanlarda sağlıkçılar tarafından onaylanan en popüler implantlar silikon ve salin (tuz) solüsyonu dolgulu implantlar oldu.

Silikon implantlar, plastik jelle doldurulan bir kaplama barındırıyorlar.

Buna karşın salin implantlar, salin ile doldurulan kaplama barındırıyorlar. Birçok kadın gerçekmiş gibi hissettirdiği için silikon implantları tercih ediyor.

Texas uzmanlarının yaptığı bu araştırmada 2007-2011 yılları arasında meme implantı yaptıran yaklaşık 100.000 hasta incelendi.

Bu kadınlardan 80 bini silikon implant yaptırırken, geri kalanı salin implant yaptırmıştı. Yine kadınların %72'si memelerini daha büyük yaptırmak isterken, %15'i implantlarını daha büyük hale getirmek istemişti. %10'u memesini yeniden yaptırmak isterken, %3'ü yaptırdığı memesini düzelttirmek için ameliyat olmuştu.

Uzmanlar ayrıca bağışıklık sistemini de tehdit eden faktörler keşfettiler.

Bunlar arasında cildin gerilmesi ve sertleşmesi, göz kuruluğu, ağız kuruluğu gibi belirtiler bulunuyor. 

Estetik ameliyat birimi doçentlerinden Dr. Mark Clemens, silikon meme implantı güvenliğine dair geniş bir çalışma yürüttüklerini ve analizleri raporladıklarını belirtti.

Dr. Mark Clemens yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu:

greenbergcosmeticsurgery.com

"Vücuda olan zararları ve komplikasyon oranları konusunda kritik bilgiler paylaşıyoruz. Bu bilgiler kadınlara önemli güvenlik bilgileri vererek, kendileri için doğru olanı seçmelerine yardımcı oluyor. Bu bulgular genel nüfusla kıyaslanan ilişkilerdir ve bunların neden gözlemlendiğini veya ilerleyen çalışmalar için herhangi bir önlem gerekip gerekmediğine karar vermede kullanılabilir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
just-silent

50 ml hodan yağı,50 ml üzüm çekirdeği yağı,25 ml tarçın yağı,25 ml portakal yağı,10 ml çörek otu yağı.Önce memelere buz gezdiriyorsunuz.Sonrasında bu karışımı günde iki öğün,30 dairesel hareket olmak üzere memelere sürüyorsunuz.Bunun yanında her uygulamadan önce ya da sonra bir ya da iki bardak ada çayı içiyorsunuz.Memenizde kitle varsa asla yapmayın.Sağlıklı insanlar yapsın.2 ayda etkiyi göreceksiniz.70 bedenden 85-90 a kadar çıkan kadınlar var.

Gizli Kullanıcı

yuh aq

Görüş Bildir