Ülke Genelinde Sıcaklık Artıyor

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van ve Muş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere ülke genelinde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 30

EDİRNE Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 25

İSTANBUL  Az bulutlu, zamanla parçalı batısı yer yer çok bulutlu 25

KIRKLARELİ Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 26

EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölge genelinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 25

İZMİR Az bulutlu ve açık 27

MANİSA Az bulutlu ve açık 29

MUĞLA Az bulutlu ve açık 24

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 30

ANTALYA Az bulutlu ve açık 27

HATAY Parçalı ve az bulutlu 30

MERSİN Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 25

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu 25

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 25

ESKİŞEHİR Az bulutlu 27

KONYA Az bulutlu 26

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 26

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 29

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 25

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 23

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 27

SAMSUN Parçalı bulutlu 20

TOKAT Parçalı bulutlu 25

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 20

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Muş ve Van çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu 20

ERZURUM  Çok bulutlu ve yerel sağanak yağışlı 14

KARS Çok bulutlu ve yerel sağanak yağışlı 13

MALATYA Parçalı bulutlu 22

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusunun öğle saatlerinden sonra çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 24

GAZİANTEP Az bulutlu 25

ŞANLIURFA Az bulutlu 28

SİİRT  Parçalı, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu 24

DENİZLERDE HAVA

Öğle saatlerinde Kuzey Ege'nin kuzeyi ile akşam saatlerine kadar Orta Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı doğusu çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, akşam 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeyi parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan, sabah güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/s), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerine kadar kuzeyi 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğlen Kuzey Ege'nin kuzeyi ile akşam saatlerine kadar Orta Ege 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), öğle saatlerinde batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s); Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan, sabah güneydoğudan, gece kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir