Uçak İle Seyahat Ederken Aklınızdan Çıkarmamanız Gereken Birbirinden Önemli 20 Davranış

1PAYLAŞIM

Bazı sorumlulukları bizlerin alması gerektiğini unutmayalım!

1. Uçuş görevlilerinin cam kenarında oturan yolculardan pencere storlarını açmasını isteme sebebi, gözleriniz ışığa alışırken bulanık gördüğü için olası bir aksilikte yaşananları seçememeniz içindir.

2. Koltuğunu yatıran bir yolcu ile kavga edip olay çıkarmak yerine her koltuğun rahatınız için hazırlandığını anımsayın ve...

Başkalarını rahatsız edecek bir durum yaratmayacak şekilde hareket etmeye çalışın.

3. Bir ihtiyacınız olduğunda zaten meşgul olan uçuş görevlilerinin kolundan tutup çevirmek yerine çağrı düğmesine basın.

4. Koridordan geçen bir görevliden çöpünüzü almasını istemeyin. Bu şekilde dikkatini dağıtarak yapacağı işi unutturabilirsiniz ve o esnada uçuş görevlisinin çöpü koyacak yeri de olmayabilir.

5. Tuvaleti kullanırken tuvalet kağıdı vb. ürünleri klozete atmayın. Olası bir tıkanma durumunda tüm yolcuları mağdur edebilirsiniz.

6. Klozette otururken sifona basmayın. Suyun gelişiyle vakum etkisi yaratarak klozette mahsur kalabilirsiniz.

7. Uçağa gizlice köpeğinizi sokmaya çalışmayın. Fark edildiği anda herhangi bir açıklama yapmanıza izin verilmeden uçaktan indirilebilirsiniz.

8. Herhangi bir hayvana alerjiniz olsa da uçağa binilmesine izin verilmiş hayvanların uçaktan indirilmesini talep edemezsiniz.

Yolculuğa çıktığınız her an alerji ilaçlarınızı yanınızda taşımanız gerekir. Ciddi sağlık sorunlarına yol açacak alerjiniz varsa da bunu uçuş görevlilerine belirterek evcil hayvandan olabildiğince uzak bir yere geçmeyi talep edebilirsiniz ya da başka bir uçuş ayarlamalarını isteyebilirsiniz.

9. Uçağa bindiğinizde diğer yolcuları sakatlamamak için sırt çantanızı çıkarın.

10. Koltuğunuzun altına sığan bir çantanız varsa yukarı koymak yerine ayaklarınızın altına koyabilirsiniz. Böylece iniş esnasında yoğunluğu bir nebze de olsa engelleyebilirsiniz.

11. Bebeğiniz için bilet almadığınız sürece yolculuk esnasında bebeğinizi kucağınızda taşımanız gerekir. Boş yer olduğunda o tarafa yönlendirmeniz tamamen uçuş görevlisine kalmıştır.

12. Bebeğinizin süt içmesi gerekiyorsa uçuştan önce bildirmeniz ya da yanınıza almanız gerekir. Uçakta süt olmaması durumunda uçuş görevlisinin sizin için yapabileceği bir şey kalmaz.

13. Bebeğinizin altını koltuktaki masada değiştirmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde uçuş görevlisi sizleri uyarmak zorunda kalır.

14. Tuvalete gittiğinizde uçuş görevlisinden bebeğinizle ilgilenmesini istemeyin. Özellikle bir türbülans anında bebeğinizin sorumluluğunu almak zorunda olmadıklarını unutmayın.

15. Diyetinize özel yiyeceklerin olup olmadığını sormayın çünkü uçuş görevlileri yemek hazırlamaktan değil paketlenmiş yiyecekleri dağıtmaktan sorumludur.

16. Uçuş görevlileri ihtiyacınız olan ilaçları sağlamakla sorumlu değildir. Bunun için kullanmanız gereken ilaçlar varsa uçuştan önce yanınıza almanız gerekir.

17. Aktarmalı uçuşlarınızda bineceğiniz diğer uçağı bekletmek gibi bir durum söz konusu değildir.

18. Arkadaşlarınızla oturabilmek için başkalarıyla yer değiştirmek isteyerek diğer yolculara saygısızlık etmiş olursunuz.

Bir yolcuyu sırf sizi memnun etmek için başka bir koltuğa geçmeye zorlamayacaklardır.

19. Uçuş görevlileri uçağın arka bölümünde olduğu için arka taraflarda oturursanız daha iyi servis deneyimi yaşayabilirsiniz.

20. Sıcak su hazneleri tam olarak temizlenmediği için uçakta sıcak su içmekten kaçınmalısınız.

Sizin eklemek istediğiniz öneriler var mı? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Uzun Süreli Komadan Uyandıktan Sonra Yaşadıkları Deneyimlerini Paylaşan Birbirinden Güçlü 10 İnsan - onedio.com
Uzun Süreli Komadan Uyandıktan Sonra Yaşadıkları Deneyimlerini Paylaşan Birbirinden Güçlü 10 İnsan - onedio.com
Rolleri Uğruna Girdikleri Kılıklar ile İzleyenleri Yüz Ameliyatı Geçirdiklerine Bile İnandıracak Birbirinden Başarılı 17 Oyuncu - onedio.com
Rolleri Uğruna Girdikleri Kılıklar ile İzleyenleri Yüz Ameliyatı Geçirdiklerine Bile İnandıracak Birbirinden Başarılı 17 Oyuncu - onedio.com
Kerimcan Durmaz'ın Yakın Arkadaşı Olan Murat Simu Kılıç'ın, İki Erkeğin İlişkisini Anlatan Kısa Filmi Gündem Oldu - onedio.com
Kerimcan Durmaz'ın Yakın Arkadaşı Olan Murat Simu Kılıç'ın, İki Erkeğin İlişkisini Anlatan Kısa Filmi Gündem Oldu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
missbibliophile

Uçak indikten sonra alkışlamayın.

kabuk-tarcin

5 yıldır uçuş görevlisiyim, yazılanların %80'i sallamasyon.

Görüş Bildir