Türkiye'de Yaşayan Japon YouTuber'ın Deprem ve Tsunamiyle İlgili Yaptığı Paylaşımlara Türklerden Gelen Utandıran Yorumlar

297PAYLAŞIM

İnsanın hevesini kursağında bırakmakta üstünüze yok!

İzmir’de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem sırasında Seferihisar ilçesinde deniz çekilmiş hatta bazı bölgelerde de yerleşim yerlerine doğru ilerleyerek büyük bir hasara yol açmıştı.

Uzmanlar da bu yaşanan durumun ardından küçük de olsa tsunami uyarısı vermişti. Bu konuda tecrübeli olmadığımız için de vatandaşlarımız bu uyarıya aldırmadan sahile inerek durumu kayıt altına almaya çalışmıştı.

Aslında bu uyarıdan sonra yapılması gereken tek şey yüksek yerlere doğru kaçmaktı fakat maalesef bunu çok da umursamamıştı bazıları.

Türkiye'de yaşayan ve YouTuber olan Japon Yoshi Enomoto da neredeyse her yıl bu tsunami felaketini yaşadıkları için İzmir'deki vatandaşları uyarmak istedi.

Enomoto, Twitter hesabından vatandaşların yüksek yerlere gitmesi gerektiğini ve video çekmek için sahile inmemelerini anlattı. Önemli tecrübelerini bizimle paylaştı yani.

Yoshi Enomoto'nun bu bilgilerine kıymet verip ciddiye alanlar kadar saçma sapan yorumlarla önemsemediklerini belli edenler de vardı.

Bu yorumlara kendisi de kayıtsız kalamadı ve olabildiğince az can kaybı olması için bu paylaşımı yaptığını söyledi.

Tabii kendisi bize yine de küsmedi... İzmir için Japonya'da bir yardım kampanyası bile başlattı.

Tsunamiyle ilgili paylaştığı bilgilere yapılan yorumlar gibi bu yardım kampanyasına da insanı utandıran yorumlar yaptılar. Vatandaşımız hiç şaşırtmadı!

"İnsanların bizi sevmesine neden engel oluyorsunuz?" diye sormak istiyorum bu vahşilere... Bırakın biz başkaları için bir şeyler yapalım, başkaları da bizim için bir şeyler yapsın. Birbirimize ihtiyacımız olan bu günlerde çirkinliklerden beslenmeyelim!

Yoshi Enomoto

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
u18

nasıl aşşağılık kompleksli bir milletse...ülkeyi talana gelen araplara sakso çeker... kendisini uyaran japona rest çeker ?

aaabbbcccddd

ben gerçekten bu milletin ne ile beslenip de bu hale geldiğini merak ediyorum. Bu kadar zeka geriliğine yol açan mucize bir gıda olmalı

corpse-bride

aile en onemlı faktor aıle kardesım basıbos bırakılmıs cocuklar nedenıyle boyle dınle degısım arasına sıkısmıs aıleler nedenıyle boyle

ugur.gencoglu.7

biz de türküz biz de müslümanız ama bazı türkler bazı müslümanlar var ki biz bile onlardan utanıyoruz .medeniyet daha gelmedi ülkemize japon kardeş ondan kafana takma japonları severiz oralara çok gelmek görmek isterim ama malum hayat şartları zor türkiye de kısılıp kaldık

deen-tharkuho

Böyle şerefsiz bir millete değmez keşke uğraşmasaydı! dünya ülkelerin Türklere olan nefretini öyle anlıyorum ki kendilerinden nefret ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar

kendineassassin

Gerçekten de hak ettiğimiz gibi yönetiliyormuşuz.. Çoğunluk bunlar çünkü..

Görüş Bildir