Görüş Bildir
Haberler
Trafik Magandaları Yakalandı: Drift Yapan Hafriyat Kamyonu Şoförünün Ehliyeti Bile Yokmuş

Trafik Magandaları Yakalandı: Drift Yapan Hafriyat Kamyonu Şoförünün Ehliyeti Bile Yokmuş

Emre Ordu
30.07.2019 - 21:28 Son Güncelleme: 31.07.2019 - 09:13

Sultangazi'de yolda hafriyat kamyonuyla araçların arasından makas atan kamyon şoförü ile yola moloz dökerek ilerleyen hafriyat kamyonu şoförleri polis tarafından yakalandı. Drift yapan sürücünün ehliyetinin olmadığı, ayrıca araçların muayenelerinin de bitmiş olduğu tespit edildi. Sürücülere ve araç sahiplerine para cezası kesildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sosyal medya üzerinde yayınlanan ilk görüntüde yolda makas atarak ilerleyen bir hafriyat kamyonunun sürücüsü, dakikalarca şerit değiştirerek trafiği tehlikeye düşürmüştü.  Aynı bölgede çekilen başka bir görüntüde ise başka bir hafriyat kamyonu kasasındaki molozları dökerek ilerlemişti.

Gözaltına alındılar

Gözaltına alındılar

Görüntülerin yayınlanmasından sonra harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik magandası iki kamyon şoförünü gözaltına aldı. Hafriyat kamyonuyla makas attığı için gözaltına alınan kamyon şoförü Ramazan O.'nun işlemleri Sivil Trafik Amirliğinde yapıldı. Ehliyeti bulunmadığı öğrenilen sürücü Ramazan O.'ya ceza kesildi.

Araç sahibine de ceza kesildi

Araç sahibine de ceza kesildi
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ehliyetsiz sürücü Ramazan O.'ya 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 46/2-G (Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmek) 1002 TL, 36/3a (sürücü belgesi olmadan araç kullanmak) Maddesine istinaden 2018 lira para cezası kesildi. Ayrıca araç sahibine ikinci kez muayene yaptırmadan aracını trafiğe çıkarttığı için 488 lira ve kamyonunu ehliyetsiz bir kişiye kullandırdığı için 2018 lira para cezası kesildi. Bu araçla ilgili toplam 5 bin 526 lira ceza kesildiği öğrenildi. 

Ayrıca sürücü Ramazan O. Türk Ceza Kanununun 179/2 ( Kara, deniz veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat , sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare etmek) maddesi gereği adli işlem yapılmak üzere Sultangazi Şehit Mustafa Tercan Polis Merkezine teslim edildi.

Yola moloz döken aracın da muayenesi bitmiş

Yola moloz döken aracın da muayenesi bitmiş

Öte yandan yola moloz dökerek ilerlediği için polis tarafından gözaltına alınan diğer kamyon şoförü K.B.'ye ise 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/1-H (Yükü karayoluna değecek, dökülecek, saçılacak, akacak şekilde yüklemek ) maddesine istinaden 225 lira, araç sahibi şirkete ise muayenesi bitmiş araçla trafiğe çıkmak maddesinden 235 lira ceza kesildiği öğrenildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
77
18
9
6
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Erol Öner

Polislerde kabahat..... denetim yok, rüşvet var bu Ülkede.

Aysun Bulut

Türkler özünü kaybetmiştir.Günümüzde yaşadığımız olayların tek sebebi budur.

Tuna Karahan

Maganda yeterli bir terim değil aslında, trafik hayvanı, trafik piçi veya trafik oç gibi daha uygun terimler var .