Görüş Bildir
Haberler
Trabzonspor UEFA Temyiz Kurulu'na Başvurdu

Trabzonspor UEFA Temyiz Kurulu'na Başvurdu

Enver K.
27.05.2015 - 17:20
İçeriğin Devamı Aşağıda

Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu Üyesi Hakan Orhan, yaptığı açıklamada, UEFA'nın, yaptıkları şikayetin reddiyle ilgili gerekçeli kararını kulübe yolladığı anımsatarak, bunun üzerine UEFA Temyiz Kurulu'na başvuruda bulunduklarını belirtti.

Ret kararının gerekçesinin 19 Mayıs'ta Tabzonspor Kulübü'ne ulaştığını belirten Hakan Orhan, kararın bozulması için sürenin son gününde UEFA Temyiz Kurulu'na başvurduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

'Temyiz başvurumuzda özellikle UEFA'nın konumu gereği, hiç başvuru olmasa bile resen karar vermeye yetkisi olduğunu, ceza verilmemesi halinde şike faaliyetlerinin UEFA tarafından meşrulaştırılmış olacağını, bu durumun Avrupa futbolunu yöneten makam olan UEFA'nın rolüne ve varlık sebebine tamamen aykırı olacağını belirttik. Türkiye Süper Ligi'nde 2010-2011 sezonunda yapılan şike eylemlerine gerekli cezanın verilmesi ve Trabzonspor'un tüm haklarının alınması için mücadeleye devam edeceğiz. Süreç bundan sonra UEFA Temyiz Kurulu'nun kararına göre şekillenecek.'

Orhan, UEFA Temyiz Kurulu'nun da başvuruyu reddetmesi halinde önlerinde FIFA ve CAS sürecinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Eurosport

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın