Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Testi Çöz ve Kan Donduran Cinayetler İşleyen Seri Katili Yakala!

11bPAYLAŞIM

Şehrinde kana susamış bir seri katil var. Katil üç haftadır her gün bir kişiyi öldürüyor ve arkasında en ufak bir iz dahi bırakmıyor. İnsanlar korkularından sokağa çıkamıyorlar, şehirde tam bir kaos havası var. Dedektifler olayların başından beri araştırma yapıyorlar ancak hala bir şey bulamadılar. Ülkedeki en başarılı dedektif sensin ancak birkaç ay önce emekli oldun. Gizli servis seninle iletişime geçti ve bu işi çözmeni istedi, ancak bir şartları var: 

Katil birini daha öldürmeden onu yakalaman gerekiyor!

Katili bulmak için sadece 24 saatin var! Ne yapacaksın?

Cinayet yerlerini ve cesetleri incele
Kurbanların aileleriyle konuş

Yirmiden fazla kurban ve bir o kadar da farklı cinayet mahalli var. Tümüyle birden ilgilenecek vaktin yok bir seçim yapman gerekiyor.

Cinayetlerin işlendiği yerlerde araştırma yap
Cesetleri incele

Katil tam bir profesyonel. Cinayetleri şehrin çok farklı noktaları arasında işlediğini fark ediyorsun. Daha kolay inceleme yapmak için gizli servisten yardım isteyebilirsin.

Kendin devam et
Gizli servisten yardım iste

Tek başına devam etmeyi tercih ettin, bu biraz ürkütücü ve oldukça zor. Çok fazla cinayet yeri var, tecrübelerine dayanarak bunlardan bir tanesini seçtin. A, bir dakika hislerin seni yanıltmadı, şüpheli davranışları olan bir adam dikkatini çekti. Ne yapacaksın?

Biraz Temkinli davran ve adamı izlemesi için sokaktaki simitçiye para ver
Adamı takip et

Gecenin karanlığında adamı gözden kaçırdın, ama yeteneklerin sayesinde gideceği yolu tahmin ettin ve adam tekrar görüş alanına girdi. A bir dakika! Adam tek değil, yanında bir kadın var ve korkmuş gözüküyor. Terk edilmiş bir binaya girdiler, adam silahını çekti ve cebinden bir şey çıkardı. Hap! Adam kadını hapları içmesi için tehdit ediyor, ne yapacaksın?

Hemen içeri gir yoksa kadın ölecek!
Adamın işi bitirmesini bekle

Gizli servisten yardım istedin, ancak onlara çok güvenemiyorsun. İşi çok yavaş yapıyorlar ve senin kaybedecek zamanın yok. Sokak çocuklarının gizli ajanlardan daha iyi iş çıkarabileceklerini düşünüyor ve işi sokak çocuklarına devretmeyi planlıyorsun.

Gizli servis ajanlarına güven ve devam etmelerini söyle
İstihbarat toplama işini sokak çocuklarına devret

Birkaç cesedi inceledin ve üç tanesinin cebinden çıkan kağıtta yazan isim aynıydı: Malcolm! Malcolm aradığın katil olabilir ama belki de sadece sıradan bir uyuşturucu satıcısıdır. Beklemek için vaktin yok!

Malcolm'un peşine düş
Cesetleri inceleme için laboratuvara gönder

Laboratuvardan çıkan sonuçlar incelemeye değer. Cesetlerin tümünde rastlanan kimyasalın bir ilacın bileşimde olduğu fark edildi. Ve o ilaç şehirde sadece bir eczanede satılıyor.

Zaman kaybetmeden eczaneye git
Eczanenin olduğu sokakta simitçiye eczaneyi gözlemesi için para ver

Simitçi sana çok önemli bilgiler getirdi. Şüpheli bir adam birkaç dakika önce eczaneye girmiş ve içeride bir süre oyalandıktan sonra çıkmıştı. Simitçi, adamın pek tekin bir tip olmadığını söyledi.

Tehlikeyi göze al ve adamın peşine düş
Kendini tehlikeye atma simitçiye adamı takip etmesini söyle

Kurbanların aileleriyle konuşmaya başladın. İlk konuştuğun aile Teddy'nin ailesi. Teddy'nin Malcolm adında pek güvenilir olmayan bir arkadaşı olduğunu ve katilin büyük olasılıkla o olduğunu söylediler.

Malcolm'un peşine düş
Diğer ailelerle konuşmaya devam et

Malcolm'un peşine düştün ancak elinde sadece Malcolm'un robot resmi var. Malcolm'u bulabileceğini düşündüğün yerde görev yapan bir polis memuruyla bağlantın var. Ya ondan yardım isteyeceksin ya da sokak çocuklarından Malcolm'u bulmalarını isteyeceksin.

Malcolm'u bulması için polis memurundan yardım iste
Malcolm'u bulma işini sokak çocuklarına bırak

Polis memuru Malcolm'u bulduğunu söylüyor ve seninle konuşmak istiyor. Ancak memurun sesi pek güvenilir gelmiyor. Tabi bu sadece bir kuruntudan ibaret de olabilir.

Polis memuruna güven ve konuşmayı kabul et
Zaman kaybetme ve diğer ailelerle konuş

Diğer kurbanların aileleriyle konuştun ve tüm cinayetlerde ortak bir nokta olduğunu fark ettin: Katil kurbanlarını hep iş çıkışlarında öldürüyordu.

Kurbanların iş arkadaşlarıyla konuş
İş yerlerinin etrafını gözlemle

İş yerlerinin etrafını gözlemlemeye başladın. Birkaç saat boyunca şüpheli hiçbir şeye rastlamadın, ta ki iki gün önce öldürülen John'un iş yerinin olduğu sokağa gelene kadar. Sokağın başındaki eczanede gariplikler sezdin. Bir eczaneye göre fazlasıyla güvenlik önlemi alınmıştı.

Zaman kaybetmeden eczaneye git
Eczanenin olduğu sokakta simitçiye eczaneyi gözlemesi için para ver

Malcolm'u buldun ancak bu bir işe yaramadı. Görevi senden aldılar 😞

Son ana kadar Malcolm'un katil olabileceğini düşündün. Malcolm'u buldun ancak onun sadece büyük bir uyuşturucu çetesinin üyesi olduğunu fark ettin. Sıradan bir uyuşturucu satıcısıyla çok zaman kaybettin ve sana verdikleri süre doldu. Katil cinayetlerine bir yenisini daha ekledi ve görevi senden aldılar.

Ajanlar hiçbir şey bulamadı...

Gizli servisin vasat ajanlarına güvenmekle hata ettin. Kendi ajanları haftalardır katili yakalayamadıkları için bu görevi sana vermişlerdi zaten. Sana verilen süre doldu ve katil bir masum insanı daha öldürdü. Seni yeterli bulmadılar ve başka bir dedektife seri katili yakalama görevini verdiler.

Katille burun burunasın!

Birkaç sokak ötede simitçinin tarifine uygun bir adam fark ettin. Adamı takip etmeye başladın, şehrin ücra bir köşesine gidiyordu. Uzun bir takipten sonra nihayet adam üçüncü katta bir eve girdi. Adamın girdiği evin balkonuna tırmanmayı başardın ve içeriyi izlemeye başladın. Masada elleri bağlanmış biri daha vardı ve şüphelendiğin adamın bir elinde silah diğer elinde haplar vardı. Katil oydu! Kurbanına silah çekerek zorla zehirli hapları yutturuyordu ve bu şekilde yakalanmıyordu! Silahını çektin ve katili bileğinden vurdun, ardından hemen içeri girip onu etkisiz hale getirdin ve kurbanı kurtardın. Haftalardır aranan katile suçüstü yaparak ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtladın. Bu kana susamış katili yakaladığın için şehirde herkes sana minnettar!

Katili başarıyla yakaladığına göre artık diğer görevine geçebilirsin.

Tuzağa düştün!

Katil sandığından fazla zeki, her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamış. Buraya kadar her şeyi tek başına hallettin, daha önce hiç kimsenin ulaşamadığı katile ulaştın. Yeteneklerine hayran kalmamak elde değil. Cesur davrandın ve bir kadının ölümünü göz göre göre izlemeye vicdanın elvermedi. Onurunla öldün, senin yerinde kim olsa aynı şeyi yapardı.

Simitçi esrarengiz bir şekilde öldürüldü!

Bu katil tam bir manyak. Şu ana kadar karşılaştıkların arasında belki de en zekisi. Simitçi şüphelendiğin adamın peşine düştükten sadece birkaç saat sonra öldürüldü. Polisler ıssız bir sokakta adamın cesedini buldular ve katille ilgili en küçük bir ize dahi rastlamadılar. Şüphelendiğin adamın katil olduğunu anladın ancak gizli servisi ikna edemedin. Görevi senden aldılar ve bu işe karışmanı yasakladılar.

Karanlığa düştün!

Eczaneye girdin, içeride şüpheli şeyler vardı. Güvenlik gerçekten abartılmıştı. Kapıda bodyguardlar bile vardı. Sana parolayı sordular. Gizemli çetelerin sık kullandıkları parolalardan birini söyledin. Maalesef tutmadı. Yüzüne sıktıkları bir kimyasalla seni bayılttılar. Bir ara büyük bir acı duydun ve ayıldın, koluna kocaman bir iğne batırmışlardı. Son hissettiğin şey bu acıydı. Sonrası karanlık... Yani sen çok yanlış yerlere geldin!

Uyuşturucu çetesinin eline düştün!

Polis memurunun şüpheli sesi konusunda yanılmamışsın. Polis memuru Malcolm'un da içinde bulunduğu büyük bir uyuşturucu çetesinin bir üyesiymiş. Senin, uyuşturucu çetesini çökertmek için tutulan özel bir ajan olduğunu düşündüler. Onlarla bir derdin olmadığını söyledin. Ama çete hakkında bilmen gerekenden çok fazla şey biliyordun. Onları ele verebileceğini düşündüler ve seni temizlemeye karar verdiler. Kafana tek kurşun sıkıp seni öldürdüler ve cesedini kimsenin bulamayacağı ıssız bir ormana gömdüler. Kısaca sen çok yanlış geldin!

İş yerinde patlama oldu!

İlk kurban Betty'nin iş arkadaşlarıyla görüşmeye gittin. Betty büyük bir şirkette sekreter olarak çalışıyordu. Arkadaşlarıyla konuşmaya başladığın sırada bombalı saldırı düzenlendi ve onlarca insanla birlikte sen de hayatını kaybettin. Bu saldırının şirketin büyümesini hazmedemeyen rakip bir şirket tarafından mı yoksa başka amaçları olan radikal bir terörist örgüt tarafından mı yapıldığı haftalarca tartışıldı ama bir sonuca ulaşılamadı. Ama hiç kimse, katilin fazlasıyla profesyonel olduğu ve peşine düşüldüğünü anlayınca sırf seni öldürmek için bu saldırıyı düzenlediği ihtimali üzerinde durmadı.

Ele verildin!

Sokak çocukları belki ipucu bulmada ajanlardan daha iyi olabilir ama pek güvenilir değiller. İçlerinde bazı ajanlar var ve seni gizli servise ispiyonladılar. Gizli servis kendilerine güvenmediğin için bu işi senin yapamayacağını söyledi ve görevi başka bir dedektife verme kararı aldı.

Duygusuz bir dedektifsin...

Vicdanını bir kenara koyarak beklemeyi tercih ettin. Kadını öldürdükten sonra dışarı çıkan katile sinsice yaklaştın. Katil seni fark etti ve sana ateş etti! Kıvrak bir manevrayla kurşundan kurtuldun. Koşarak kaçmaya başladı, ara sıra arkasına dönüp ateş ediyordu. Katili bir çıkmaz sokakta sıkıştırdın ve öldürdün. Katilin cinayetleri nasıl işlediği hiçbir zaman çözülemedi. Kadının ölmesine izin verdiğin için insanlar katili yakalamış olmana hiç önem vermedi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aytac-tali

Bir seferde yakaladım.🤪

burak-akkas2

çok kolay yapmaya basladınız zorlastırın biraz Birkaç sokak ötede simitçinin tarifine uygun bir adam fark ettin. Adamı takip etmeye başladın, şehrin ücra bir köşesine gidiyordu. Uzun bir takipten sonra nihayet adam üçüncü katta bir eve girdi. Adamın girdiği evin balkonuna tırmanmayı başardın ve içeriyi izlemeye başladın. Masada elleri bağlanmış biri daha vardı ve şüphelendiğin adamın bir elinde silah diğer elinde haplar vardı. Katil oydu! Kurbanına silah çekerek zorla zehirli hapları yutturuyordu ve bu şekilde yakalanmıyordu! Silahını çektin ve katili bileğinden vurdun, ardından hemen içeri girip onu etkisiz hale getirdin ve kurbanı kurtardın. Haftalardır aranan katile suçüstü yaparak ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtladın. Bu kana susamış katili yakaladığın için şehirde herkes sana minnettar! Katili başarıyla yakaladığına göre artık diğer görevine geçebilirsin.

tc-dogukan-cetinkaya

Birkaç sokak ötede simitçinin tarifine uygun bir adam fark ettin. Adamı takip etmeye başladın, şehrin ücra bir köşesine gidiyordu. Uzun bir takipten sonra nihayet adam üçüncü katta bir eve girdi. Adamın girdiği evin balkonuna tırmanmayı başardın ve içeriyi izlemeye başladın. Masada elleri bağlanmış biri daha vardı ve şüphelendiğin adamın bir elinde silah diğer elinde haplar vardı. Katil oydu! Kurbanına silah çekerek zorla zehirli hapları yutturuyordu ve bu şekilde yakalanmıyordu! Silahını çektin ve katili bileğinden vurdun, ardından hemen içeri girip onu etkisiz hale getirdin ve kurbanı kurtardın. Haftalardır aranan katile suçüstü yaparak ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtladın. Bu kana susamış katili yakaladığın için şehirde herkes sana minnettar!

turksair

2. de yaptım

baris-ahmet

bitirdim sonunda

Görüş Bildir