Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tecavüz İddiasıyla Gündeme Gelen Ensar Vakfı'nı Savunan Ahmet Hakan'a Sosyal Medya Linci

 > 
1.8bPAYLAŞIM

13 Mart günü Karaman'da bir öğretmen 45 öğrencisine yönelik cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanmış, olaya karışan öğretmenin Ensar Vakfı'nın kiraladığı evlerde ders verdiği öne sürülmüştü. Ahmet Hakan bugünkü yazısında olayın şahsi olduğunu, Ensar Vakfı'nın olaydan sorumlu tutulamayacağını savundu ve sosyal medyada tepkiyle karşılaştı.

Karaman'da Bir Öğretmen, 45 Erkek Öğrenciye Cinsel İstismardan Tutuklandı - onedio.com
Karaman'da Bir Öğretmen, 45 Erkek Öğrenciye Cinsel İstismardan Tutuklandı - onedio.com

Haberin sosyal medyada yayılmasıyla Twitter kullanıcıları #EnsarVakfıKapatılsın hashtagi açmış. Tag gündemden inmemişti.

Ensar Vakfı olayla ilgileri olmadığını savunurken Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan olaya yönelik haber ve eleştiri yasağı ise gecikmedi.

Ahmet Hakan da olaylara bugünkü köşesinde yer verdi.

Ahmet Hakan "Ensar Vakfı'na karşı yapılanlara karşı çıkalım." başlıklı yazısında vakfın hedef gösterilmemesi gerektiğini savundu ve suçun "şahsi" olduğunu belirtti.

Gazeteci Mustafa Hoş ise olayın şahsi olmadığına dair tweetler attı.

Ahmet Hakan'a tepkiler çığ gibi yağdı.

Ahmet Hakan kendisine karşı verilen tepkiye cevap niteliğinde bir tweet attı.

Birkaç kişiden Ahmet Hakan Coşkun'a destek tweetleri gelse de...

Gösterilen tepki daha fazlaydı.

Yorum yapanların bir kısmı daha önceki darp olayına vurgu yaptı.

Bazıları da yıllar önce saf değiştirmesine atıfta bulundu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dadaist

Allah'ım ne saçam sapan yorumlar yazıyorsunuz "tecavüzcü yüzünden vakıf mı suçlu oluyor" diye? siz belli ki gündemi fazla takip etmiyorsunuz,bir araştırın bakalım neden bu kadar linç ediyoruz o savunma yazılarını? bir şey yazmayın da cevap vermeyin de,sadece okuyun öyle gelin!

sibel-akova

yorumlar bile iğrenç adamlar tecavüzün üstünü örtmeye çalışıyor siz vakıf mı suçlu diorsunuz hepsi suçlu bu ensar vakfında olan 2. tecavüz olayı 2008 yılında da oldu

hasan-cakar

arkadaş bak insanın yaptığı suç insanlığın suçudur bu her nekadar devletin suçuysa okadarda sizlerin, benim suçumuzdur. bi ortam kur içindeki insanların hepsini sen seç o ortamda illaki birinden dolayı bi s*k çıkıcak ortaya. olan şeyden ötürüde ortamın kurucusu suçlanacak. peki asıl suçlu olan ne oldu ? ben söyliyeyim kimsenin sikinde değil amaç bile belli değil işte bu geri kafalılıktır !!!

abdulkadir-boztepe

yorumlar iğrenç... meseleyi imam hatiplere kadar bağlayan mal bile var ...olum ininmıyorsan saygı duyacaksın .. ya seve seve ya da ..... daha önce devlet okullarında da aynı şeyler yaşanmış devlet tezgahı mı kapatsaydı ... merak etmeyin herkes sizin gibi olaydan tiksindi ve Ahmet Hakan da tiksinmiştir elbet .. adam genelleme yapılmasından hoşnut değil .. ve ayrıca savcılık napsaydı yayın yasağı getirmeyip hem tecvüzcüyü hem kurumu linçten korumakla yükümlü ve sadece kurum ve tecavüzcü değil aynı zamanda tecavüze uğrayanları da onuru söz konusu ... mal mal paylaşımlar yapıp kendi kendinize gaz veriyonuz lan .. yazıkkk !!!

onur-yuksel5

Ya onedio takipçisiyse bütün takipçileri tecavüzcü mü ilan edeceğiz?

Görüş Bildir