Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tavana Bakarak 6 Dakika Boyunca Hareketsiz Kalmanıza Neden Olacak Kadar Kan Donduran 15 Olay

129PAYLAŞIM

Ne denir, hayat işte...

1. Guinness Rekorlar Kitabı “En Uzun Süre Uykusuz Kalma Rekoru”yla ilgili denemeleri insan hayatına zarar verebileceği gerekçesiyle kabul etmiyor. Şu an rekor 60’lı yıllarda bir lise projesi için 11 günden fazla uyanık kalmış bir öğrenciye ait.

2. Terörist güçler tarafından vurulup düşürülen ilk yolcu uçağı, tamir edilip tekrardan hizmete sokulduktan sonra bir daha teröristler tarafından düşürüldü. Yani bu uçak terörist güçler tarafından düşürülmüş birinci ve üçüncü yolcu uçağı olma unvanına sahip.

3. Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gimli, Yüzük Kardeşliğine katıldığında 139 yaşındaydı. Onu Hobbit serisinde göremememizin nedeniyse 62 gibi çok genç bir yaşta olduğu için bu serüvene katılmasına izin verilmemesiydi.

4. Yüzüklerin Efendisi demişken Gandalf rolü önce Sean Connery’e, ‘global gişe gelirinin %15’i’ şeklinde teklif edilmiş. Fakat Connery rolü “senaryoyu anlamadığı” gerekçesiyle reddetmiş. Eğer kabul etseydi 400 milyon dolar kazanacaktı.

5. Her yıl 5 Temmuz’da Amerika’daki hayvan barınaklarının doluluk oranı zirve yapıyor. Çünkü 4 Temmuz’daki havai fişek gösterilerinden dolayı pek çok hayvan korkudan evinden kaçıyor.

6. 70’li yıllarda Kuzey Kore İsveç’ten 1000 adet Volvo satın aldı fakat parasını ödemedi. İsveç halen arabaların faturasını belirli aralıklarla Pyongyang’a gönderiyor ve ödeme yapılmasını bekliyor.

7. Yarasalar olmasaydı, tekila diye bir içki olmayacaktı. Tekilanın yapıldığı agave bitkisi yarasalar tarafından tozarılıyor.

8. Beverly Hills’da arabasıyla yolda kalan Michael Jackson 911’i aramış. 911 görevlisi Michael Jackson’la görüştüğünü bilmesine rağmen “Yalnızca acil durumlar için bu hattı kullanınız” deyip görüşmeyi sonlandırmış.

9. Kudüs’ü ele geçiren Haçlı birlikleri Müslüman ve Yahudileri kadınlar ve çocuklar dahil olmak üzere katletmiş. Aktarılanlara göre katliam o kadar büyükmüş ki Haçlılar bileklerine kadar kan içinde kalmışlar.

10. Bal arıları ensestten doğan erkek arıları tespit edebiliyor ve doğar doğmaz onları canlı canlı yiyor.

11. Uçak yolcusu bir kadın, osuruk kokusunu arka arkaya bir sürü kibrit çakarak gizlemek isteyince uçağın acil iniş yapmasına neden oldu. Ardından hava yolu firması tarafından ömür boyu kara listeye alındı.

12. Baykuşlar ve kargalar içgüdüsel olarak birbirlerine düşmanlar. Eğer bir karga gündüz vakti bir baykuş görürse onu öldürmeye çalışıyor.

13. Çekoslovakya ikiye ayrıldığında, milli marşı da ikiye ayırdılar. Her iki ülke de birer kıta aldı.

14. Orta çağ metinlerinde şövalyelerle dev salyangozların dövüştüğüne dair pek çok tasvir var. Kimse nedenini bilmiyor.

15. 2000 ile 2013 arasında Avustralya’da atlar tüm zehirli hayvanların toplamından daha fazla insan öldürdü. Örümceklerse tek bir kişinin bile ölümüne neden olmadı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soyledim-gitti

Kudüs olayını acaba hiristiyan tarihçiler mi yazdı yoksa müslüman/yahudi tarihçiler mi yazdı? Malum tarihi kazananlar yazar derler ama "biz kadın çocuk öldürüp, bileklerimize kadar kana gömüldük" diye yazacaklarını da hiç sanmıyorum.

furkantevfikdogan

Hem bizden hem onlardan yazanlar var.

soyledim-gitti

14 bence şovalyenin birinin uydurduğu bir hikayenin popüler hale gelmesindendir. Boyum kadar salyangoz olsa bana bir tuzluk yeter :D

gamzeben

#10 arkadaşlar arı kolonisinde kraliçe arı, işçi ve erkek arı olmak üzere 3 tür bulunuyor. Kraliçe arı ömründe 1 kere çifleşir, yumurtlamayı da zaten sadece kraliçe arı yaptığına göre neyin ensestinden bahsediyorsunuz?

soyledim-gitti

Bu bana da garip geldi. Belki kendi yavrusu olan erkek arılarla değil de diğer kovanlardan kaçan erkek arılarla çiftleşmesi gerekiyordur diye yorumlamıştım. Ama hayatında bir kere çiftleşiyorsa bu da anlamsız kalıyor.

gamzeben

Zaten kraliçe arının ömrü bir kaç aydan bir kaç yıla kadar. Tek çifleşmeden sonra erkek arının cinsel organı kopup rahimi kilitliyormuş. Sonra sürekli milyonlarca yumurta bırakıyor ömrünün sonuna kadar. Keşke içerik yayınlarken doğruluğunu kontrol ederek yayınlayabilsek.

black1234

kadın arılar da vardır ‼ kadın arılar da vardır 😁

natsemender

Dişi olan işçi arılar kısırdır, çiftleşmezler

sgshilal

Havai fişekler yasaklansın..

hilal_deseniz_yeter

OHA İÇERİĞİ İLK BEN GÖRMÜŞÜM.

Görüş Bildir