Tarikatlardan Çıkarak TikTok Fenomeni Olan Zeynep Abla ve Eşinin İnanılmaz Dayanışması Herkese Ders Olacak Nitelikte

-
Abone ol

Zeynep Abla'nın eşi de en az kendisi kadar fenomen bir insanmış ❤️

O'nu TikTok dünyası çok iyi tanıyor ama bir sosyal medya kullanıcısıysanız videolarına mutlaka denk gelmişsinizdir.

Kendi kendine videolar çekerek eğlenen, iki çocuk annesi bir ev hanımı Zeynep Yatkın. Özellikle Ben Fero videoları büyük bir takipçi kitlesi yarattı.

View this post on Instagram

😁😁😂

A post shared by Tiktok Zeynep Yatkin (@tiktokburanebeklion) on

TikTok çıkmadan önce de evde Rap dinlediğini söyleyen Zeynep Hanım "Ben bir ev hanımıydım, benim içimdeki cevheri TikTok ortaya çıkardı diyeyim." diyor.

"Kadın modelini eve hapsetmek doğru değil." diye de ekliyor. Aslında Zeynep Hanım'ın ve eşinin BBC belgeseline anlattıkları çok daha dikkat çekici.

Nasıl olup da TikTok'a giriş yaptığını ve insanların neden bu kadar yoğun TikTok kullandığını ise o kadar güzel cümlelerle anlatıyor ki, buyurun...

"Çok kafa dağıtıyor, depresyona bire bir. Kargaşa çok, herkes bıktı, herkes birbirini eleştiriyor, yargılıyor. Siyaset o, bu şu o kadar daraldı ki alanımız, nefes alamıyoruz. Dinli, dinsiz, o'cu, bucu, bunlardan bıktım zaten. Benim haykırışım bundan zaten. Yaptığım hareketler saçma olabilir ama insanları güldürüyor. Bir insanı güldürüyorsun, bundan güzel bir şey olabilir mi?"

Geçmişte daha farklı bir hayatı olduğunu da şu sözlerle anlatıyor:

"Mahmut Efendi kurslarında büyüyen, çarşaflı aşırı radikal, her kitabı okumayan, dar bakan biriydim. O halden bu hale gelince insanlar dinden çıktığını düşünüyor çünkü biz de öyle görüyorduk. Açık insanlara kafir diyen insanlardık o zaman. Ne kadar büyük bir cehalet. nasıl bu cehaletin içindeymişiz. Rabbime şükürler olsun bizi kurtardı, beni kurtardı o cehaletten. En çok bu yönden mutluyum. Eşime de minnettarım bu konuda."

Zeynep Abla'nın en büyük destekçisi eşi Ramazan Bey'in sözleri ise gerçekten ders niteliğinde.

"TikTok'taki küçük bir eğlence dünyasını paylaşmakla bir anda fenomen olmuş. benim de haberim yoktu. Bana tabii bu fenomenliğinden dolayı hakaretler geldi, pek çok şeyler geldi nasıl böyle bir şeye izin verebilirsin diye. Hanımın sosyal medyada ne işi var dediler. "

"Tabii ki ben onlara şunu dedim "O benim eşim, ben onun sahibi değilim" İnsan kişiliği olan, fikri olan, zekası olan biridir. Dolayısıyla tamamen onun özgürlük alanıdır o. Ona asla müdahale etmem. Orası da beni ilgilendirmez."

TikTok'ta fırtınalar estiren yeni fenomenimiz Zeynep Abla, amacını ise şöyle özetliyor.

"Amacım kapalı olup bir şeyleri başarmak. Ben de bunu yapıyorum evet. Başardım diyebilmek mesela. Çünkü bize bu fırsat verilmiyor, bizim yaşam tarzımızla alakalı diyorum."

Sen yine kendi tabirinle "saçmaladığın" ama insanları güldürdüğün ve kendin olduğun videolar çekmeye devam et Zeynep Abla. Biz seni ve eşinle yaşadığın bu muhteşem dayanışmayı ayakta alkışlıyoruz!

Belgeselin tamamını izlemek isterseniz işte burada

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
memet-kalem

yorumların söylediği şu: bu ülkede yobazlık sadece dincilerin sıfatı değil. seküler yada antidinci kesim de oldukça yobaz

selen-ergunalp

cahilliğimi mazur görün ama TikTok nedir yaa

dremor

tarikat ney yav dünyanın hiçbir yerinde tarikatlar bulundukları dinleri yansıtmıyorlar kendi kafalarına göre oluşturdukları kuralları koyup uygulatıyorlar neden bu insanlar tarikatlara katılıyor gidin dininizi kitabından öğrenin araştırın türkiye ve diğer dillerde yazıları var

massiveattack_

Farkındaysanız kendisi artık bilim insanı. Üstün zekalı. Zekasını çektiği videolardan anlayabiliyoruz zaten. E ablacım eskiden öyle diyorsan o senin mallığın. Ben o cemaatte hiç öyle düşünen duymadım. Ayrıca neyi başardın allasen. Bu başarı mı şimdi üstünzekalı(?) videolar çekmek!! Önce dininin neyi emrettiğini öğren. Kapalılar çıksın kendini şurda burda göstersin diye bi ayet mi var. Allah ıslah etsin. Senin gibileri ciddiye alanlarda kabahat.

stolk

o tür uygulamaları sevmem aslında ama kadıncağızın söylediği şeyler çok güzel minikte olsa özgürlüğüne bir kapı araladı bu kadar tutucu yaşadıktan sonra bu harika bir de isteyen istediğini yapar bize ne eleştirmek bize düşmez

Görüş Bildir