Görüş Bildir

Tarihimizi Talan Etmeye Devam Ediyoruz: 2 Bin Yıllık Eser, Magandaların Hedef Tahtası Haline Geldi

Haberler
> Tarihimizi Talan Etmeye Devam Ediyoruz: 2 Bin Yıllık Eser, Magandaların Hedef Tahtası Haline Geldi

Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan 2 bin yıllık Roma dönemi eseri olan dikilitaşın üzerinde bulunan çok sayıda mermi deliğini görenler, duruma tepki gösteriyor.

DHA'da yer alan habere göre, İznik ilçesinde, MS 1. yüzyılda Roma'nın soylularından Cassius Philiscus adına yaptırılan dikilitaş, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin hedef tahtası haline geldi.

Çok sayıda mermi izi var

Çok sayıda mermi izi var

Üst üste dizilmiş beş farklı taştan oluşan 12 metre yüksekliğindeki tarihi eserin bazı kısımlarında, çok sayıda mermi deliğine rastlandı.

Ateş edilerek tahrip edilen eseri gören bölge halkı ise duruma tepki gösterdi.

Ateş edilerek tahrip edilen eseri gören bölge halkı ise duruma tepki gösterdi.

"Tarihimizi yıkmaya çalışmışlar"

"Tarihimizi yıkmaya çalışmışlar"

Bölge sakinlerinden Eşref Kuş, 'Bunu yapanlara yazıklar olsun. Hedef tahtası yapmışlar. Tarihimizi yıkmaya çalışmışlar' dedi. Hayrettin Öğren ise 'Dikilitaş eskiye dayanan bir eser. Hedef alınmış, kurşunlanmış. Biz gelen turistlere burayı gösteriyoruz. Bu saldırıyı yapanları kınıyoruz'' diye konuştu.

Jandarma soruşturma başlattı

Jandarma soruşturma başlattı

Öte yandan jandarma ekipleri, dikilitaşı hedef tahtası haline getiren kişi ya da kişileri tespit etmek için soruşturma başlattı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
83
9
5
5
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Neden silahlanmak ve silahla gezmek bu kadar kolay? Normalde yasadisi silah tasiyan herkesin gercekten agir (20-30 yil gibi) cezalar almasi lazimken eline si... Devamını Gör

Ergün Zereyak

Kimse kusura bakmasın isteyen hönkürebilir. Ama Türkiye de "osmanlı tarihinden" başka bir tarihe saygı yok. Üzülerek söylemek zorundayım ki buna ne yazık "C... Devamını Gör

Resho

Osmanlı'ya da saygıları yok ki, geçen aylarda Sultanahmet'te yapılan restorasyonlarda pencerelerin halini hatırlarsınız umarım.

Biz tarihimize sahip çıkıyoruz :) :) :)