Spotify, Premium Üye Sayısını İkiye Katladı

0PAYLAŞIM

Spotify, Mayıs 2015 itibariyle, geçen yıl Mayıs ayında 10 milyon olan ücretli abone sayısını 20 milyonun üzerine ve yine geçen yıl Mayıs ayında 40 milyon olan aktif kullanıcı sayısını da 75 milyonun üzerine çıkardığını açıkladı. 

Bu büyümeyle birlikte, 10 milyon aboneye ilk 5,5 yıllık döneminde ulaşan şirket, sadece 1 yıl gibi kısa sürede 10 milyon abone daha kazanarak ücretli abone sayısını ikiye katlamış oldu. Bu, son bir yılda Spotify’a ortalama her 3 saniyede yeni 1 abone katıldığı anlamına geliyor.

Spotify’da daha fazla kişinin müzik dinlemesi, aynı zamanda Spotify’ın sevilen müzisyenlere de daha fazla ücret ödemesi anlamına geliyor. Şirket büyüdükçe; müzisyenlere, söz yazarlarına ve yapım şirketlerine ödediği telif tutarları da hızla artıyor. Şirket sadece 2015 yılının ilk 3 ayında 300 milyon dolar telif ücreti ödedi. Kuruluşundan bu yana ödediği telif tutarı toplamda 3 milyar doları aştı.

Tüm bu başarılı rakamlara ve sunduğu harika hizmete rağmen açıldığı zamandan bu yana sürekli zarar eden Spotify’ın geçtiğimiz ay başında online video sektörüne gireceği yönünde dedikodular çıkmıştı. Çok geçmeden bu dedikoduların doğru olduğu anlaşıldı ve Spotify çok sayıda yeni özellikle birlikte online video alanına girdiğini resmen duyurmuştu. Umuyoruz Spotify’ın rakamları yükselmeye devam eder ve böyle güzel bir hizmet, hak ettiği paraları kazanır.

PCWorld

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir