Görüş Bildir
Haberler
Sözelcilerin Sayısalcılardan Daha İyi Sevgili Olduğunun 13 Kanıtı

etiket Sözelcilerin Sayısalcılardan Daha İyi Sevgili Olduğunun 13 Kanıtı

Dale Cooper
19.10.2016 - 13:11

'İyi sevgili' tanımı kişiden kişiye değişebilecek bir şeydir. Lakin şüphe götürmez bir gerçek ki sözelciler sayısalcılardan bir tık önde! Zira ekseriyetle başta kendilerini ifade edebilme olmak üzere birçok konuda daha girişken ve iyiler. İşte, sözelcilerin sayısalcılardan daha iyi sevgili olduğunun 13 kanıtı!

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Sözelciler sevgisini ifade edebilme konusunda sayısalcılardan kat kat iyilerdir. Ve bu bir sevgilide olması gereken temel özelliklerden biridir!

Kimse karşıdakinin duygularını bilmediği, anlayamadığı ve tatmin olamayacağı bir ilişki istemez!

2. Sözelcilerin daha renkli ve eğlenceli kişilikler olduğu da bir gerçek! Sadece siyah ve beyazı değil; rengarenk bir ilişki yaşamayı mümkün kılarlar!

Gökkuşağının tüm renkleri sözelcilerde! 😉

3. Anlamanın bir yapı taşı olduğu sözelcilerin empati duyguları sayısalcılardan daha gelişkindir. Bu onları en zor zamanlarınızda sizi anlayabilecekleri sığınabileceğiniz güvenli bir liman yapar.

Sevgilinize de sığınamayacaksınız kime sığınacaksınız?!

4. Kafayı bilinmeyenle bozmuş sayısalcılar eldekinin değerini çoğu zaman göz ardı ederler! Sayısalcıların size yeteri kadar değer verdiğine pek de emin olamazsınız!

Gösterdiğiniz değeri alamadığınız bir ilişki psikolojik açıdan oldukça yıpratıcı ve zahmetli olur.

5. Sayısalcılar ilişkide mantık, hesap üzerinden ilerler ve duyguları kenara bırakırlar; sözelcilerse mantıkları kadar duygularına da kulak verir! Duyguların olmadığı ilişkide mutluluk olmaz!

Hesap üzerine kurulu ilişkide mutlu son yoktur.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Sayısalcının "aşk" anlayışı oldukça klişeyken sözelciler tutkulu aşk anlayışıyla sizi bambaşka bir aşkın peşinden sürükleyebilir...

Klişe aşklara yeteri kadar doymadınız mı zaten? Nerede şöyle derinden sarsacak tutkulu bir aşkın tadı! 😉

7. Sayısalcılar belirli hesaplar dışına çıkamazken sözelciler öngörmek konusunda oldukça iyidir. Sizi mutsuz edecek yanlış tercihlere çıkarlar için mahkum etmezler!

8. Sözelciler sayısalcılara oranla çetin zamanlarda destek olmak konusunda daha iyidir. O an sizi rahatlacak duymak istediklerinizi verebilirler. Sayısalcı donukluğu bu desteğe kolayca müsade etmez!

Çünkü zaman zaman herkesin o küçük pembe cümlelere ve desteğe ihtiyacı olur!

9. Sayısalcıyla yaşadığınız bir ilişkide ettiğiniz kavgadan dahi tat almak güçtür! Oysa sözelciler öyle mi tüm iniş çıkışlarıyla kavgası bile tutkulu ve güzeldir!

10. Sözelciler sayısalcılara göre duygularını daha rahat, açık ve net şekilde ifade ederler! Kafanızdaki acabalarla kendinizi yiyip bitirmenize yemesine müsade etmezler!

Unutmayın ki, sayısalcı ketumluğu ve gamsızlığı diye de bir şey mevcut!

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Sayısalcılar somut ötesini tahayyül etmekte güçlük çekerken sözelcilerin soyut alandaki başarısı ilişkiye yepyeni renkler kazandırır!

12. Ve elbette o düşgücü her zaman keşfedilecek yerlere ve yeni yollara açıklığıyla ilişkide heyecanın kaybolmasına asla müsade etmez!

13. Sayısalcılar sayılara inanırken sözelciler kelimelere inanır. Ancak sayılar sizi bir ilişkide ileriye götüremez, daha iyisine ulaşmak için her zaman kelimelere ihtiyacınız vardır!

Aslında şu zamanda sayısalcı sözelci diye ayırmak da kâr etmiyor; Allah özelini güzelini yazsın alnınıza! 😉 ❤️

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
258
130
84
41
23
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Remzi Boldon

Bir sayısalcı olarak götümle güldüğüm içerik. Bu nasıl bir ezikliktir.

Açelya Dalgıç

insanların karakterleri ne zaman adam akıllı bile anlatılmayan derslerin dağıtıldığı klişe kategorilerden birine ait olabilmesine göre değişiyor?yok edebiyat... Devamını Gör