Sosyal Medyada Tepki Çeken Nasreddin Hoca Heykeli Başkanı da Kızdırdı: 'Patent Alacağız'

 > -

Konya'da tepki yağan Nasrettin Hoca heykeli, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'yı da kızdırdı. Başkan, "Bu tip ucubelerin önüne geçilebilmesi için patent alacağız." dedi.

Konya-Afyonkarahisar Karayolu üzerindeki bir dinlenme tesisine konulan ve Nasreddin Hoca'nın çanakla göle maya çalmasını tasvir eden heykel sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Sosyal medyada heykelin tepki çekmesi üzerine Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya konuyla ilgili açıklama yaptı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya: 'Yapılan saygısızlık'

Habertürk Gazetesi’nden Zafer Samancı’nın haberine göre, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, heykelden bilgileri olduğunu belirterek, “Bu bizim için aslında üzücü bir durumdur. Bu figür Nasreddin Hoca'yı hokkabaz, hayatını şaka ve fıkralardan ibaret bir insan olarak görenlerin yaptığı saygısızlıklardan biridir. Nasreddin Hoca aslında hayatı fıkra ve mizahla yoğurup insanlara düşündürücü hikâyelerle anlatan değerli bir ilim, irfan insanıdır” diye konuştu.

'Nasreddin Hoca figürünün, isminin izinsiz kullanılmasının önüne geçmek için patent çalışmamız sürüyor.'

Bazı açılış ve organizasyonlarda Nasreddin Hoca gibi giyinenlerin de olduğuna dikkat çeken Akkaya, “Nasreddin Hoca figürünün, isminin izinsiz kullanılmasının önüne geçmek için patent çalışmamız sürüyor. Tamamladığımızda Kültür ve Turizm Bakanlığı'mıza göndereceğiz. Böylece bu tip ucube yapılar ve Nasreddin Hoca'mızın şahsiyetini küçültecek her faaliyetin önüne geçeceğiz” dedi.

Sosyal medya tepkileri

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir