Sosyal Medya Zorbalığı Bitmiyor: İntihar Ettikten Sonra Bile Kötü Yorumlar Alan Genç Kız

1.5bPAYLAŞIM

Kalpsizlikte her gün yeni çığırlar açılıyor. Hep daha kötüsü olamaz derken, daha kötüsüyle karşılaşıyoruz.

Kaynak: http://people.com/crime/friend-of-teen-who-killed-herself-in-front-of-family-she-looked-like-she-was-going-to-cry-through-her-smile/

Brandy Vela, Amerika Birleşik Devletleri Teksas'ta yaşayan 18 yaşında güzeller güzeli bir genç kızdı.

Uzun yıllardır okulda ve çevresinde zorbalıkla karşılaşan genç kız, son bir yıldır yoğun bir siber zorbalığa maruz kalınca geçtiğimiz ay intihar etti.

Odasında göğsüne doğrulttuğu bir silah ile intihar eden genç kızı ailesi buldu.

İntiharının sebebinin son dönemde yaşadığı siber zorbalık olduğu ortaya çıktı.

Genç kızın fazla kilolarına kafayı takan akranları, ona olmadık şeyler söylüyordu. Adına sahte hesaplar açıldı; bir fotoğrafta onu şişman bir domuz olarak gösteriyorlardı, bir başka fotoğrafta ise genç kızın fotoğrafına doğrultulmuş bir silah vardı. Öyle ileri gitmişlerdi ki, telefon numarasını arkadaşlık sitelerine "bedava seks" başlığıyla eklemişlerdi.

Onu intihara sürükleyen zorbaların genç kız öldükten sonra yaptıkları ise şok edici cinsten.

Brandy öldükten sonra da hakaret içerikli yorumlarını yazmaya devam ettiler.

Facebook'una fake hesaplarla saldırmaya devam eden bu kullanıcılar ona "şişman ve çirkin" demeyi sürdürdü.

"Neden hala buradasın ki?", "Şişman ve çirkinsin" gibi iğrenç yorumlarını sürdüren kullanıcılar, ailenin hukuki süreç başlatmasının ardından bu yorumları sildi.

Aile genç yaşta hayattan koparılan kızları için adalet istiyor. Biz de insanlık istiyoruz.

Ölünün arkasından küfür ve hakaret; artık alışkın olmadığımız bir durum olmaktan çıktı maalesef.

Ancak masum birini ölüme sürükleyip, üstüne hala nefret kusmak... Bu neyin kini, düşmanlığı?

İnsanoğlu bu çukurdan çıkabilir mi bilmiyor, Brandy'nin Facebook'undan bir alıntıyla sonlandırıyoruz.

"Görebileceğiniz en güzel yüze ya da sarılacağınız en ince bele sahip değilim. Ama sizi onla sevebileceğim en büyük kalbe sahibim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cherry181

sikeyim kızın gözleri dişleri teni acayip güzel . umarım kim neyi kınadıysa aynısını cocukları da yaşar

mmurat

kıskançlık bir zaman sonra kontrolden çıkan bir hastalığa dönüşüyor. Karşıda ki kişiden etkilendiğin için bunu belli etmemek adına onu kötüleyip duruyorsun, alay ediyorsun. Bu bir nevi alay eden kişinin kendini etkilenme karşısında rahatlatma çabasıdır. Etki arttıkça onu görmek bile istemyor ve arkadaşlığını kesiyor. Halbuki kötü düşüncelere aldırmadan Allah ne güzel yaratmış denilse, çok güzel gözlerin var, ne sempatiksin denilse bu olay buaralara gelmezdi. Demekki çevresinde aşırı kıskanç tip vardır ki, bunalıma girdi kız, destek görmedi, arkadaşlarının neden böyle saldırgan olduğunu çözemedi güzelim. Allah rahmet eylesin, kör olan onlar, güzelliğin kıymetini bilmeyen onlar, sevgiyi bilmeyen onlar, sen onlara değil, onlar sana layık olamazlar Brandy ..

kendineayikol

Kız keşke ciddiye almasaymış ne yazık ki bu yapılan saldırılarla psikolojisi bozulmuş işte takıntı böyle birşey kız çok güzel ve kilosu da gayet normal ama baskılar nedeniyle psikolojisi allak bullak olmuş ve üzücü son keşke böyle olmasaydı

warmachine

Güzellik algısı artık insanların zihninde öyle bir hale geldi ki sırf çirkinim düşüncesiyle kendi canlarına kıyanlar var. Şimdi bu algıyı birbirimizin zihnine yerleştirenler de bizleriz birbirimiz hakkında "ıyh ne kadar da çirkin" benzeri yorumlar yapıyoruz ama bu tür haberler görünce altına "yazık olmuş gencecik kız güzelliğinden size ne" diyoruz ya, biz gerçekten iki yüzlü yaratıklarız. Kendi yaptığımız hatalar ölümlere sebep oluyor ve biz bunu hala önlemeye çalışmıyoruz anca yitip gidenin arkasından vah vahlayalım...

Gizli Kullanıcı

devir görsellik devri oldu artık. daha ilk bakışta bile insanın tipine bakarak karakteri yargılanıyor. tanımadan etmeden pislik şerefsiz tacizci tecavüzcü terörist yerine koyuyolar. benim başıma neler neler geldi çirkinliğim yüzünden

asosyolog

yazılmış ama bi daha yazcam çünkü sinirlendim. arkadaş herkes omo koz gozol yazmış omo koz o kodor şoşmon doğol yazmış. ya velev ki o kadar şişman velev ki o kadar çirkin intiharı normal mi oluyo. ne değişik saçma sapan insanlar oldunuz anlamadım ki ben.

Görüş Bildir