Son 6 Ayda Yatırım Talebinde Yükseliş: Yunanistan'a Göç Eden Türklerin Sayısı Artıyor

 > -

Yunanistan'ın mülk edinenlere sunduğu 'Golden Visa' uygulaması yeni bir ülkeye göç etmek isteyen Türklerin adeta gözdesi. Yunanistan'a bu şekilde göç eden Türklerin sayısı ülkede giderek artıyor.

Yunanistan'da 235 bin Euro'luk mülk edinen yabancılar Golden Visa dahilinde 5 yıllık oturma izni alıyor.

Bu programdan en çok Çinliler yararlanıyor. Türkler ise Ruslardan sonra 3. sırada geliyor.

Türkler Üçüncü Sırada: 250 Bin Euro'ya 'Altın Vize' ile Atina - onedio.com
Türkler Üçüncü Sırada: 250 Bin Euro'ya 'Altın Vize' ile Atina - onedio.com

Euronews'in haberine göre, Yunanistan'da gayrı menkul işiyle ilgilenen Selcan Türk, son aylarda bu rakamlarda ciddi artış yaşandığını dile getirdi ve son altı ayda artış yaşandığını kaydetti:

"Türkler genellikle yatırım amaçlı olarak bu mülkleri satın alıyor. Özellikle de son altı ayda Yunanistan'a yatırım yapma talebinde çok fazla artış görüyorum”

Yunanistan hükümeti ise bu durumu fırsat bilerek, televizyonlarda sık sık ayrıcalıklı vize programıyla ilgili reklamlar yayınlıyor.

Avrupa basını ise özellikle referandum ve darbe girişimi sonrası 'Beyaz Türkler' olarak tanımlanan varlıklı Türklerin Yunanistan'da yeni bir hayat kurma peşinde oldukları yönünde haberler aktarıyor.

'Bu yeni bir göç türü'

Türklerin Yunanistan'a göçünü 'farklı' diye yorumlayan ve göçmenlerle ilgili çalışmalarıyla bilinen Vassilis Papadopoulos, "Bu, yeni bir göç türü. Profesörler hatta yargıçlar var. Bazıları Türkiye'de haklarında kovuşturma korkusu yaşayan insanlar" ifadelerini kullandı.

Emlakçı Selcan Türk ise Türk vatandaşlarının Yunanistan'a göç etmesini, 'İnsanların kendi ülkesinin geleceğine olan ümidini kaybetmesi'ne bağlıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DarbeYunanistan
Görüş Bildir