Sokağa Çıkma Cezası Ne Kadar? Sokağa Çıkma Yasağına Uymayanlar Kaç TL Ödeyecek?

0PAYLAŞIM

Kovid-19 pandemisi nedeniyle ülkemizde artan hasta sayıları göz önünde bulundurularak sokağa çıkma yasağı getirildi. Tüm Türkiye'de hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkmak yasak. Peki, yasak dinlemeyenlere kesilen ceza ne kadar? İşte sokağa çıkma yasağı cezası... 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından koronavirüs hasta sayılarının artış göstermesi nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulaması başladı. Yasağa riayet etmeyenlere para ceza cezası kesiliyor. Peki, sokağa çıkma cezası ne kadar? Yasağa uymayanlar kaç TL ödeyecek? İşte bilinmesi gerekenler?

Sokağa Çıkma Cezası Ne Kadar, Kaç TL?

Kolluk kuvvetleri önce sokakta bulunan vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyaracak ve ihtiyaç olursa yardım da edecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına göre, güvenlik güçlerinin ikazına rağmen sokakta bulunmaya devam edenlere 3.186 TL para cezası kesilecek.

Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ”Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü uyarınca, işlem başlatılacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Sokağa çıkma yasağı ilk uygulaması 21 Kasım akşam saat 20.00'de başladı ve bugün saat 10.00'da sona erdi. Bu akşam saat 20.00'de başlayacak yasaklar 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar devam edecek.

Bu tarihlerden sonraki hafta sonlarında da uygulama, yeni bir karar alınıncaya kadar belirtildiği şekilde devam edecek.

Aşağıdakiler de İlginizi Çekebilir

Yarın (23 Kasım Pazartesi) Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Sokağa Çıkma Yasağı Saat Kaçta Bitiyor? - onedio.com
Yarın (23 Kasım Pazartesi) Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Sokağa Çıkma Yasağı Saat Kaçta Bitiyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir