Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Soğuk Alerjisi Kapıda

Anasayfa > Cafe

Soğuk Alerjisi Kapıda

Dışarısı buz gibi lapa lapa kar var siz evde mi yatıyorsunuz yoksa?

Soğukların iliklerimize kadar işlediği şu günler, hastalıklar için en ‘misafirperver’ davetci. Özellikle hapşırma, baş ağrısı, gözlerde akma gibi grip belirtileri bugünlerde herkeste görülmeye başlandı. Soğuk havanın etkisiyle daha çok tercih edilen kapalı mekanlar da mikropların yayılmasını kolaylaştırıyor. İnsandan insana ışık hızıyla geçen virüsler, yatağa düşmenizin asıl nedeni olmayabilir. Nezleyle birebir benzerlik gösteren bu belirtiler, soğuk alerjisine işaret edebilir.

Özellikle kış aylarınca vücut, soğuğa diğer alerjik reaksiyonlarda gösterdiği tepkinin aynısını gösterirken, kimyasal ‘histamin’ salgılamaya başlıyor. Bu durum ise alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına ve kişide, kaşıntı, hapşırma ve göz sulanması gibi belirtilere neden oluyor. Bunun sonucunda da soğuk havada kurdeşen dökmeye kadar varabilen ciddi sonuçlar ortaya çıkıyor. Uzmanlar, güçlü “antihistaminik” etki gösteren ilaçların soğuk alerjisine çözüm olabileceğini belirtti. Sizde antibiyotiklere sarılmadan önce bir doktora görünerek soğuk alerjisine yakalanıp yakalanmadığınıza emin olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.kadincaozel.com/soguk-aler...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?