Görüş Bildir
Haberler
Slovenya ve Sırbistan Sınırlarını Kapatıyor

Slovenya ve Sırbistan Sınırlarını Kapatıyor

Sırbistan İçişleri Bakanlığı, Slovenya'nın gece yarısından itibaren sınırlarında AB vizesi talep edeceğini, Sırbistan'ın da aynı doğrultuda hareket edeceğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Slovenya'nın, Sırbistan'ı salı gece yarısından itibaren yürürlüğe girecek sınırlamalar konusunda bilgilendirdiği, Sırbistan'ın da aynı doğrultuda hareket ederek, Makedonya ve Bulgaristan sınırını geçerli vizesi bulunmayan mültecilere ve göçmenlere kapatacağı belirtildi.

Açıklamada, 'Sırbistan, sığınmacılar için kolektif bir merkez olmayı kabul edemez' ifadesine yer verildi.

Slovenya Başbakanı Miro Cerar, daha önce ülkesinin sadece Schengen vizesinin gerektirdiği dökümanlara sahip kişilerin geçişine izin vereceğini duyurmuştu.

Slovenya ve Sırbistan'ın bu uygulaması, Yunanistan'ın Makedonya sınırında bulunan İdomeni kasabasındaki onbinlerce sığınmacının Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya ve Avusturya'ya geçmesine izin verilmeyeceği anlamına geliyor. 

Avrupa ülkeleri bu önlemlerle Batı'daki Avrupa ülkelerine ulaşmak için kullanılan Balkan rotasından gelen sığınmacı akınını durdurmayı amaçlıyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
31
22
6
4
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin

Aklın yolu birdir bu sığınmacıların beş para etmediğini, ülkelerinde huzurlarının kaçacağını anladılar kapattılar kapılarını. Umarım yakında bizim yöneticil... Devamını Gör

obsesif kompulsif

3 milyon multeci var elimde bak bi doldurursam otobuse gorursunuz ha diyerek oturdugumuz vizesiz avrupa pazarliklari suredursun, adamlar karayolu ile gocun t... Devamını Gör

carnation

Biz varız bizz vermeyiz kimselere.. Üzerine para verir kendi esnafımızı baltalar işsizimize açlıktan öl deriz gerekirse. Gelecekleri karanlık olduğu için sad... Devamını Gör