Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sırtına Binip Bu Diyarlardan Kaçmak İsteyeceğiniz 10 At Cinsi

Anasayfa > Cafe

1. Friesian

1. Friesian

Daima siyah ve sadece siyah olarak bulunabilen bu cins, tüylü ayakları ve dalga dalga yeleleriyle sizi Zorro gibi hissettirecek...

2. Gypsy Vanner

2. Gypsy Vanner

Adı gibi bohem görünüşlü, İspanyol paça pantolon giymiş  bir at sizi çok havalı yapabilir...

3. Clydesdale

3. Clydesdale

Bir bira markasının reklam yıldızı olarak tanınan bu at cinsi hem sevimli, hem cefakar. Dördünü bir faytona koşun; şehirler arası yolculuk için otobüse ihtiyacınız kalmaz.

4. Appaloosa

4. Appaloosa

Dalmaçyalı köpeklerin at versiyonu ile tanışın! Bu benek benek at sadece Amerika'da yetiştiriliyor.

5. Akhal Teke

5. Akhal Teke

İncecik hatları, zarif adımları ve kendisine has altın rengi tüyleriyle adeta at değil antilop... Bu at cinsi, Türkmenistan'a özgü bir güzellik abidesi.

6. Arap

6. Arap

Evet, bildiğimiz Arap... Çöl şartlarına dayanıklı bu at cinsi, insan eliyle üretilmemiş ender doğal cinslerden. O kadar kıymetli ki, şu anda Olimpiyatlar'da yarışan tüm atların soy ağacında en az bir arap bulabilirsiniz. (Lakin safkan halleri Olimpik dallara uygun değildir.)

7. Andalusian

7. Andalusian

Kalın ve kaslı boynu, güçlü duruşu ve gür yeleleriyle yine havanıza hava katacak bir at cinsi...

8. Shire

8. Shire

Oldukça iri kıyım olan bu at, binek amacıyla pek kullanılmıyor. Eskiden ise şövalyelerin ağır zırhlarını kaldırabildiği ve uzun mesafelerde askeri taşıyabildiği için çok popülermiş. Şövalye olmak isteyen?

9. Lipizzaner

9. Lipizzaner

Daima kır (beyaz) renkte olan bu at cinsi, atların balerini. Avusturya Binicilik Okulu'nda değme dansçılara taş çıkaran performanslarıyla, her yıl yüzlerce turisti kendilerine çeken gösterilerde sahne alıyorlar.

10. Ve tabii, Shetland :)

10. Ve tabii, Shetland :)

İşte atların Tyrion Lannister'ı! Tamam, üstüne binip bu diyarlardan gidemeyebilirsiniz. Hatta köşedeki bakkala kadar gitmeniz bile mümkün değil. Ama çocuğunuzu gönderin, o gidip ekmek alır gelir... :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
256
190
96
26
26
26
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
haylaz adam

cihan nerde cihan :) (uzun adamı sırtından atan cengaver )

Poppy Moore

aşığım şu hayvanlara ya

Ali Bombay

Andulisian ne lan Endülüs