Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Siri Artık Türkçe

Anasayfa

Bir süredir iOS 8.3’ün beta sürümü üzerinde çalışmalar yürüten ve yeni dil seçenekleri sayesinde kullanıcı ağını genişletmeyi planlayan Apple’ın dijital asistanı artık Türkçe.

Dünya devlerinin başında gelen Apple, dijital asistanı Siri için yeni dil seçenekleri ekledi Bir süredir iOS 8.3’ün beta sürümü üzerindeki çalışmalarını yürüten şirketin dijital asistanı artık Türkçe dahil 8 yenidil ile uyumlu hale getirildi. 2011 yılından bari kullanımda olan Siri, yeni düzenlemenin ardından Rusça, Portekizce, Flemenkçe, İsveççe gibi dilleri konuşan kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

NASIL TÜRKÇE KULLANACAĞIM?

Yeni güncelleme çerçevesinde akıllı cihazlarına Türkçe komutlar veren Apple kullanıcıları, Siri’den Türkçe yanıtlar alabiliyorlar. Siri’yi Türkçe kullanabilmek için iOS 8.3’ün ikinci beta sürümünün iPhone ya da iPad modellerine yüklenmesi gerekiyor. Bu işletim sistemi iPhone 4S ve üzeri modellere yüklenebiliyor. Söz konusu işletim sistemi henüz tüm Apple cihazlarını kapsamıyor.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?