Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sezen Aksu'dan 7 Rakı Masası Şarkısı

-

Tükeneceğiz, Albüm: Sen Ağlama (1984)

Sezen Aksu’nun en ünlü albümlerinden Sen Ağlama’nın içinde yer alan ve Onno Tunç’un muhteşem aranjesiyle kalplerde yer edinen şarkı her dinleyişte aynı etkiyle titretmiyor mu içimizi? Haydi bir kadeh daha…

Kavaklar, Albüm: Sezen Aksu'88 (1988)

Metin Altıok’un bu siyah beyaz şiirindeki her söz bize buram buram Sivas’ı hatırlatırken, işin içine bir de Sezen Aksu karışınca içinden çıkılmayacak bir hüzüne bulanıyor insan şarkıyı her dinlediğinde.

Belalım, Albüm: Sezen Aksu Söylüyor (1989)

Belalım aşk değil, bir sevda şarkısıdır; Zülfü Livaneli vardır çünkü şarkıda. Bu sebepledir ki her dinleyişte kalbin başka bir yerinden vuran bir uçurumdur.

Her şeyi Yak, Albüm: Gülümse (1991)

Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk.

Kasım Yağmurları, Albüm: Düğün ve Cenaze (1997)

Düğün ve Cenaze’den tam bir çakırkeyiflik Sezen Aksu şarkısı. Hep keder, hep hüzün olmaz... Goran Bregovic'e de bin selam!

Rumeli Havası, Albüm: Deliveren (2000)

Deliveren’in gizli güzelliklerinden olan şarkı özellikle kalabalık efkarlanmaların fon müziği olabilecek duruşta.

Yine mi Çiçek, Albüm: Deliveren (2000)

Şüphesiz listenin başından itibaren şarkıları kontrol eden herkes “Yine mi Çiçek” nerede diye düşünüyordur… Meral Okay’ın güzel duygularına da şahit olduğumuz bu şarkı bütün rakı masası şarkıları içinde de en güzeli.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir