Görüş Bildir

Sevcan Orhan Kimdir? Ünlü Sanatçı Sevcan Orhan Kaç Yaşında ve Nereli?

Anasayfa > Güncel

Star Tv'nin sevilerek izlenen programı İbo Show'a her hafta birbirinden değerli sanatçılar konuk oluyor. Bu haftanın değerli sanatçıları arasında ise ünlü sanatçı Sevcan Orhan konuk oluyor. Türk halk müziği sanatçısı Sevcan Orhan 38 yaşında. Peki Sevcan Orhan kimdir? Sevcan Orhan kaç yaşında ve nereli? Sevcan Orhan şarkıları ve detayları haberimizde sizler için derledik...

Sevcan Orhan Kimdir? Sevcan Orhan Kaç Yaşındadır?

Sevcan Orhan Kimdir? Sevcan Orhan Kaç Yaşındadır?

Erzincan kökenli olan bir aileden gelen Sevcan Orhan, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.

Aynı yıl profesyonel eğitim almak isteyen Sevcan Orhan, özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı. Bu arada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması'nda 3. oldu.

1999 yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın açmış olduğu yetenek sınavlarına girdi ve Ses Eğitimi Bölümü'nü kazandı.

2000 Yılında üniversitedeki müzik eğitimine devam ederken ilk solo çalışması olan “Nenni Bebek” isimli albümünü yaptı. Aynı yıl yaklaşık yedi yıl eğitim aldığı “Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı.

2003 yılında “Aşıklık Geleneği İçerisinde Aşık Mahzuni Şerif’in Yeri ve Önemi” adlı bitirme ödevini hazırlayarak Ses Eğitimi Bölümü'nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu.

Sevcan Orhan Kariyeri ve Sevcan Orhan Eşi

Sevcan Orhan Kariyeri ve Sevcan Orhan Eşi

2003 yılında “Bir Türküydü Yaşamak” isimli ikinci solo albümünü müzikseverlere sundu. 2006 yılında TRT aracılığıyla programcılığa merhaba diyen Sevcan Orhan sırayla TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında 4 yıl süreyle canlı olarak yayınlanan “Tatlı Dile Güler Yüze”adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini yaptı.

Ayrıca Cem Radyo’da “SAZINDA USTALAR” adlı müzik programını hazırlayıp sundu. 2008 yılında türkü ve bestelerden oluşan 'ADI AŞK' isimli albümünü müzikseverlerle buluşturdu.

2010 yılında “Cem Radyo”da “Sevcan Orhan Mikrofonda” adlı programı hazırlayıp sundu. Sevcan Orhan erken yaşlarda başladığı müzik yaşamı boyunca yurtiçinde ve yurtdışında sayısız konser ve festivallerde yer aldı. Genç sanatçı çok sayıda ödül ve plakete sahiptir.

2012 yılında Star TV’de Ayşe Özyılmazel’in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte ‘Alişan ile Sevcan’ isimli sabah programını sundu. Sevcan Orhan, 2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile evlendi

Sevcan Orhan Şarkıları

Sevcan Orhan Şarkıları

Albümleri

  • Nenni Bebek (2000)

  • Bir Türküydü Yaşamak (2003)

  • Adı Aşk (2008)

  • Zemheriden Ötesi Bahar (2011)

  • Düşten Gerçeğe (2014)

Programları

  • Tatlı Dile Güler Yüze

  • Alişan & Sevcan (2012-2013)

  • Dillere Destan (2012-2013)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?