Sefirin Kızı Dizisindeki 'Sancar Efe' Rolüyle Ortalığın Tozunu Attıran ve Yeteneğiyle İçimizin Yağlarını Eriten Bir Oyuncu: Engin Akyürek

7.9bPAYLAŞIM

Oyunculuğuna çok fena düştük! 😍

Engin Akyürek 'Sancar Efe' rolüyle ekranlara bir döndü pir döndü! Oyunculuğuyla da hepimizi soluksuz ekran başına kitlemeyi başardı tabii.

Türkiye'nin Yıldızları sayesinde hayatımıza giren Akyürek, yarışmada birinci olarak adını tüm Türkiye'ye duyurmayı başarmıştı. İyi ki de duyurmuş. Biz de bu denli yetenekli bir oyuncuyu izleme fırsatı yakalamış olduk.

Akyürek yarışmanın ardından hangi projede yer alırsa alsın hakkını sonuna kadar verdi tabii. Biz onu 'Sancar Efe' daha ortalarda yokken de severek izliyorduk.

Onu ilk olarak 'Yabancı Damat' dizisindeki Kadir karakteriyle izlemiştik. Taaaa o zamandan ne kadar iyi bir oyuncu olacağının sinyallerini veriyordu zaten Engin Akyürek. O şiveli konuşmasını hatırlıyorsunuzdur...

Kader, Kara Yılan ve Bir Bulut olsam gibi yapımlarda da rol alan Akyürek, 2010 yılında Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Türkiye'nin Yıldızları'nda yan yana olduğu Beren Saat ile başrolü paylaşmıştı. Tabii yine oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştı.

Tabii bir de Kara Para Aşk var... 2014 yılında yayınlanan dizide Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaşmıştı hatırlarsanız. Komiser Ömer rolüyle yine hepimizi ekran başına kilitlemişti.

Başrollerini Farah Zeynep Abdullah ile paylaştığı 'Bir Küçük Eylül Meselesi' filmindeki performansıyla artık karşımızda ne kadar iyi bir oyuncu olduğunun farkındaydık zaten...

Gelelim gönüllerimizi fetheden Sancar Efe'ye... Son olarak Engin Akyürek, başrollerini Neslihan Atagül ile paylaştığı 'Sefirin Kızı' dizisiyle karşımıza çıktı biliyorsunuz. Amma ne çıkmak?

Engin Akyürek'in rolüyle bu denli özdeşlemiş olması ve tüm karizmasıyla ekranı kaplaması hepimizi soluksuz bıraktı vallahi...

O mimikleri, bakışları... Bir tek biz değil, tüm Türkiye düştü kendisine açıkçası!

Nare'ye olan aşkı bir yana, kızına 'Babam' deyişi bile içimizi eritti yahu. O nasıl içten bir 'Babam' demek!

Engin Akyürek resmen rolü yaşıyor... O duygu değişimlerini yansıtışı bile muazzam!

😅

Daha fazla ne denir ki... İyi ki Engin Akyürek o yarışmaya katılmış da televizyon macerası başlamış!

Umarım onu daha çok yapımda görürüz! ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
safak-aydin-macit

Bana göre ve Türk dizilerinın yurt dışındaki izleyen yabancı izleyenlerine görede(seul drama ödüllerinde çok büyük aktörleri geride bırakarak almıştı ödülü) sessiz ve reklamsız en iyi şekilde bu ülkeyi temsil eden Türkiyenın bir numarasıdır Engin Akyürek.

z.kaanbdk

Yavrulemiş len! DABUSU BENDAA!

sairsel

Oyuncuya bir şey diyemem ama bu dizi ve karakterleri çok sikindirik ve can sıkıcı!!!

hic-iste

İşini , oyunculuğunu övün tabi de son dizisinde oynadığı karakter övülecek bir karakter mi sizce?

robii

Oynadığı rollerden midir nedir çok itici geliyor bana. Adamı görünce tiksiniyorum. Nerde şerefsiz, adi, kadını ezen roller var; bu adam orda.

Görüş Bildir