Görüş Bildir
Haberler
Samsung İnsanlara Robotsu Yetenekler Kazandıran Teknolojinin Patentini Aldı

Samsung İnsanlara Robotsu Yetenekler Kazandıran Teknolojinin Patentini Aldı

Onedio Medya
20.05.2015 - 23:32

Görsel Edge of Tomorrow filminden alınmıştır

İçeriğin Devamı Aşağıda

Robotların insanların yerine geçip dünyayı alt üst edeceği mantığı tersine dönüyor. Samsung‘un aldığı patentle birlikte robotlar insana değil, insanlar robota dönüşüyor.

Güney Koreli devin geçtiğimiz günlerde ABD Patent Ofisi’nden onaylattığı teknoloji yakın zamanda hayata geçer mi bilinmez ancak son derece ilgi çekici. Daha çok askeri amaçlı düşünülen robot teknolojisi, insanların baş edemeyeceği zorlukların altından kalkmasını amaçlıyor. Bir dış iskelet biçiminde giyilebilir ürün olarak tasarlanan robot, kullanıcıya güç ve kuvvet sağladığı gibi, Edge of Tomorrow filmindekilere benzer yeni uzuvlar da ekliyor. Patente göre örneğin robot bacaklar denge aracı olarak kullanılabiliyor veya gerektiğinde hem kol hem bacaklar uzatılabiliyor.

Elektromiyogram sensörleriyle hareket ettirilen robotsu cihazın, zamanla insanların hareket alışkanlıklarını öğrendikten sonra daha doğal bir şekilde hareket etmesi planlanıyor. Ordu dışında ağır sanayide de faydalanılması düşünülen teknolojinin ne zaman hayata geçeceği bilinmiyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KOVALA NEJDET

şu tom cruise'u da hiç sevmem ama edge of tomorrow on numara filmdi lan -.-