Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece 29 Şubat'ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum

 > 
3.1bPAYLAŞIM

Olmuştur işte, kader ne yapalım yani. Komik olmayan şakalarla, bitmek bilmeyen sorularla 29 şubatta doğanların çaresizliğini, sıklıkla duydukları rastladıkları şeyleri paylaşıyorum sizinle...

1. Doğum günün için "Aay yazık 4 senede bir mi kutluyorsun" dediklerinde ben, sen, tüm 29 Şubatlılar...

2. Saçma sapan soruları duyduğunuzda

Yok "29 şubat olmadığında hangi gün kutluyorsun?" yok "29 şubat neden yok?", "Neden başka güne yazdırmamışlar?", "Sen şimdi  5-6 yaşındasın değil mi ?" gibi sorularla yeri gelecek bardaktaki suyu taşırmaya çalışacaklar. Aman diyim, sen sakin ol kaderdaşım.

3. "Sen şimdi kaç yaşındasın? 4-5 yaşında falansın değil mi? Hani 4 senede bir ya doğum günün eheheh" dediklerinde sen

Tam da fotoğrafta gördüğünüz bakış. Espiri yaptığını zanneden arkadaşına ne diyeceğini bilemezsin. İçin içini yer, bitirir. Terbiyeni bozmak istemediğin için de işte böyle kalırsın.

4. "Kızım - oğlum annen seni bir gün daha tutsaymış ya içerde pehehehehe" durumunda sen

Yaaani haklısın tabi annemler kararsız kalmış hangi gün doğursak diye sonrada değişik bir gün olsun demişler. Kardeşim bak, sakin sakin konuşuyorum kadın canının derdinde o acıyla birde "ay yok ben bu bebeği tutayım da doğum günü 4 senede bir olmasın"  mı diyecek? He canım benim ? He gülüm? İNSAF!

5. "Dünya kupası gibisin kaldırmak istiyorum."

Eğer bayansanız ve 29 şubat doğumluysanız bunu duyduğunuzda vereceğiniz ya da vermek isteyeceğiniz tepki bu olacaktır. Ağzını topla ağzını, dünya kupasıymış.

6. Nejat İşler ile aynı günde doğmuş olmak, yalnız değilsin.

Belki yıl olarak olmasa bile gün olarak onunla aynı günde doğmak bir parça mutlu edebilir seni ve hatta Nejat İşler hayranıysan yalnız olmadığını hisseder daha bir mutlu olursun...

7. 4 sene beklemişsin, 29 Şubat'ı bulmuşsun, tam kendi gününde kutlayacaksın ama o da ne? Ailenin asla komik olmayan "Senin doğum günün bugün müydü ehehe" tarzı şakalarıyla karşı karşıyasın.

Dış çevren neyse de, bir de içeriden yaralandın mı kötü oluyor. "Aaa senin doğum günün bugün mü, biz hep 28 şubatta kutladığımız için unutmuşuz" diye şaka yapanları da var gerçekten söyledikleri gibi unutan da. Mesela ben ablamın ve kuzenimin senin doğum günün 28 şubat değil miydi ya dediklerini bilirim.

8. Bulunduğun ortamda birisi çok etkileyici bir şekilde 29 şubattan bahsederken sen

İlkokul ve Lisede az şekillere girmemiştim hoca 29 şubatlı olan var mı dediğinde. Öyle önemli bir şey olmasa bile birisi özel bir gün olduğunu hissettirdiğinde şöyle bir gururlanıyorsun. "Eveeeet eveet ben o gün doğdum işte, biliyorum çok şanslıyım kii..."

9. Erkekler için en ideal eş adayı: 29 Şubatlı

Erkeklerin her yıl tekrar eden özel günlere isyanını az çok biliriz. Yıl dönümleri, doğum günleri, sevgililer günü derken çoğalan bu özel günlerin sayısını azaltmak için bazı tarihleri denk getirmek dışında, kendine 29 şubatlı kız arayan erkekleri de gördüm. Neymiş 4 senede bir hediye alırmış, oh çok rahatmış. Yok öyle bir dünya bir kadın buna izin verir mi? O sadece bir hayal erkekler için. İsterse doğum günü hiç olmasın o hediye alınacak arkadaş!

10. Peki asıl soru: Şanslı mıyız, şanssız mı?

Aslında biz ŞANSLIYIZ. 29 Şubat olmadığında doğum günü 28 Şubat gecesinde başlayıp 1 mart gecesinde sona eren, bu kadar uzun süre kutlayan kim var ? Öyle bir tarih ki 4 senede bir olsa da en kolay doğum günü. Kolay kolay unutulmuyor. 29 şubat olmadığında çevrendekiler bu iğrenç esprilerine rağmen 28 şubattan itibaren 1 martın sonuna kadar kutluyor doğum gününü. Bazen 2-3 kere kutlayanlar bile oluyor. Bir 29 şubatlı olarak şanslı olduğumu ve farklı bir günde, başka bir günde doğmuş olmanın güzel bir şey olduğunu düşünüyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mcmanaman

benimde 29 şubat ama karışıklık olmasın diye 1 mart olarak değiştirmişler

ahmettaskin54

şunu merak ettim şimdi, facebook'ta herkesin doğum günü bildiriliyor ya !! 29 şubat'ta doğanların doğum günü 4 yılda bir mi bildiriliyor ????

oguz-ozkok

Hayır 28 şubat ta geliyo :)

mervenurulku

biri benden mi bahsetti ? :) Her ne kadar acıklı olsa da kimse unutmuyor güzel bir gün doğum günümü seviyorum :)

kelebekpipisi

Doğum günün kutlu olsun ilk defa 29 şubat doğan birine rastladım :)

mervenurulku

Teşekkür ederim nadir olmak güzel :)

kelebekpipisi

Kaç yaşındasın peki yani yaşta 4 senede bir atıyorsa tahminen 6 7 yaşında olman gerek :)

mervenurulku

bu sene 5 oldum Allah arttırsın :)

kelebekpipisi

Ohhh mahşallah :)

mervenurulku

:):) Onedio'danda kutlama aldığıma göre huzur içinde yaşayabilirim :D

kelebekpipisi

mutlu huzurlu neşeli sağlıklı yılların olsun :)

mervenurulku

çok teşekkür ederim :)

kelebekpipisi

Rica ederim benimde 5 eylül bekliyorum :D

mervenurulku

inşallah :)

Görüş Bildir