Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

16 Adımla Rüyalarınızı Kontrol Etmenin Yolu

 > -

Rüyalarınızı kontrol etmek sandığınızdan çok daha kolay. Daily Mail'e göre, dünyada yaşayan her sekiz kişiden biri kontrol edebildiği bir rüya görecek. Rüyalarınızı nasıl kontrol edebileceğinizi size anlatmadan önce, uykunun evrelerini bilmekte fayda var;

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/contr...

1. Uykuya daldıktan sonra farklı uyku aşamaları arasında gidip geliyoruz. Bu durumun ana sebebi, beyin dalgalarımızda meydana gelen frekans değişimleri.

2. REM (hızlı göz hareketi) evresi esnasında, gözlerimiz göz kapaklarımızın altında ileri geri hareket eder. Bu hareketleri belirleyen etmen, gördüğümüz rüyada nereye baktığımızdır.

3. Uykuya daldıktan yaklaşık olarak 90 dakika sonra REM evresine geçiyoruz.

4. Yetişkin bir insanın uyuduğu saatlerin %20-25 kadarı REM aşamasında geçiyor.

5. Farklı anlarda, 40 Hz beyin dalgalarının MRI görüntüleri:

6. Bilim adamlarına göre, rüyalarını kontrol edebilen insanların en genel özellikleri:

7. Eğer bu özellikler sizde yoksa üzülmeyin çünkü bazı yöntemleri takip ederek herkes rüyalarını kontrol edebilir.

8. Yapmanız gereken en önemli şey: Rüyalarınızı hatırlayın.

Geçmişte gördüğünüz rüyaları hatırlamak, size rüyalarınızda sürekli olarak karşılaştığınız temaları keşfetme şansı verecektir. Örneğin bu iş için bir not defteri ayırabilirsiniz; uykudan uyandığınız anda o gün gördüğünüz rüyayı bu deftere yazın ve rüyanın ana temasını da mutlaka ekleyin. İlerleyen günlerde vakit buldukça rüyalarınızı okuyun ve onlarla olabildiğince aşina hale gelin.

9. Rüyalarınızın analizini yapın.

Birkaç hafta günlük şeklinde rüyalarınızı yazdıktan sonra, yazdıklarınızı gözden geçirin ve gördüğünüz rüyalar arasında bağlantılar kurmaya çalışın. Sürekli ortaya çıkan kişiler, gidilen yerler, karşılaşılan semboller veya sık sık rüyalarınızda deneyimlediğiniz eylemler gibi, tüm rüyalarınızın ortak noktalarını bulmaya çalışın.

10. Melatonin hormonunun rüya kontrolünde çok önemli bir payı olduğu bilinmekte. Bu hormon REM evresini tetikliyor ve rüyalarınızın daha canlı olmasını sağlıyor.

Beyaz hardal, karalahana, badem ve ayçekirdeği en çok melatonin içeren besinlerden birkaçı.

11. Gerçekliği kontrol edin.

Bir rüya belirtisiyle karşılaştığınız zaman bunun gerçek olup olmadığını kontrol edin. Örneğin sürekli rüyalarınızda gördüğünüz bir yüzü şu an görüyorsunuz. Bu bir rüya mı? Yoksa gerçek mi? Bu sayede, rüya kontrolü sağlamanız çok daha kolay olacaktır.

12. Zamanı baz alın.

Saatinize bakın, gözlerinizi bir başka tarafa çevirin ve yeniden saatinize bakın. Yalnızca birkaç saniye mi geçmiş? Yoksa birkaç saat mi? Rüya gördüğümüz esnada, beynimizin rakamlarla arası hiç iyi değildir. Eğer saatinize ikinci kez baktığınızda aradan anormal bir sürenin geçtiğini görüyorsanız, o zaman rüyadasınız demektir ve onu istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz!

13. Süper güçlerinizi kullanın.

Uçmayı deneyin veya ağzınızı ve burnunuzu kapatıp nefes almaya çalışın, bunları yapabiliyor musunuz? Cevap evet ise, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir.

14. Dış görünüşünüzü değiştirin.

Karşınızdaki aynaya bakın ve kendinizi dilediğiniz gibi görün. Ellerinize bakın, eksik ya da fazladan parmak var mı? Cevabınız evet ise, kontrol edebildiğiniz bir rüyanın içerisindesiniz ve bu nedenle dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir.

15. Telekinetik yeteneklerinizi kullanın.

Örneğin zihninizle ışıkları açıp kapatmayı veya nesneleri hareket ettirmeyi deneyin.

16. Son olarak, rüya kontrolü üzerine ciddi çalışmalar yürüten Dr. Stephen LaBerge'den bir alıntı yapalım: "Eğer hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirmek zorundaysak, o halde neden rüyalarımızda da kendi irademizle yaşamayalım?"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-karatas2

kural 13'ü okuyun ve siteden çıkın

simge217

ben rüyada göz kaağımı hissediyorum ve uyanmak istediğimde gözlerimi açıyorum.:)

metehan-yildiz6

bendede öle oluor

doubleface-shaco

Sayı olayı yanlış ben 20 basamaklı sayılarla işlem yapıyom sabaha kadar anca bitiyo

ceylin-demir

Ben kabuslarımdan çıkmak için her zaman exit düşünerek çıkışı ararım ve o yeşil tabelanın bulunduğu kapıyı bularak uyanırım.

barisyilmazredd

ben ortalama 5-6 yıl önce rüyamı kontrol edebiliyordum ama sonradan kesildi ve daha yapamadım o zamanlarda bu yazıları okumuyordum ama yinede benzerlerini uyguluyordum şansa .Olay şu 1 yıl önce yatağımın solundaki duvarda muhtemelen, uyku sırasında kendimi gördüm ve bi anda yukarı doğru halatla çekilmiş gibi hissettim bir yerden sonra kalp atışlarımı hissetmeye başladım o an aklıma astral seyehat geldi ve korkum kalp atışımı hızlandırdığından, korkumu azaltmaya çalıştım ve kendimi odamda yatakta sola doğru uzanmış kalın bi yorganın altında buldum kendimi, yorgan hafifti arkama bakmaya çok korkuyodum bakmadım ve o an belki uyursam düzelir diye düşündüm ki gözümü kapadım açtığımda uyanmıştım ama bi türlü unutamadım. sorularım şunlar: ben rüyamda çok zaman geçmesine rağmen hem kontrol hemde astral seyhat mı yaptım ? yukardaki adımları yaparsam tekrar aynı olay benim isteğim dışı başıma gelir mi ? bilgisi olan yardımcı olsun lütfen :D

Görüş Bildir