Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ruhun Hangi Dünya Milletine Ait?

 > 
823bPAYLAŞIM

Ait olduğumuz millet bizim seçimimiz değil; lakin ruhumuz illaki bir yerlere ait! Orası neresi, hangi millet?

1. Lisedeki favori dersinle başlayalım!

2. Peki ya, favori aktiviten?

Spor Yapmak
Yemek Yemek
Snowboard (Çok cool :))
Partilemek
Hamak :)
Uyumak
Fotoğraf Çekmek
Kültürel Aktiviteler
Alışveriş

3. Çok temel bir soru: Hangi mevsim?

4. Ruhunun ait olduğu ülkeye gittin diyelim. Bu ülkede en kullanışlı kıyafet hangisidir?

Yazlık kıyafetler (Mayo, şort, bikini vb.)
Blazer/Takım Elbise
Kot
Şapka
Kaşkol, atkı
Diğer

5. Tarihteki hangi yabancı büyük şahsiyeti diriltmek istersin?

Churchill
Abraham Lincoln
Marks
Eva Peron
Alfred Nobel
Jül Sezar
Büyük İskender
Napolyon
Konfüçyus

6. Gelecekte olması muhtemel hangi olay/olgu seni heyecanlandırıyor?

7. Peki ya, bununla ilgili seni ne korkutuyor?

8. Son soru: Avrupa Birliği hakkında ne düşünüyorsun?

Çok riyakarlar!
Süper bir şey!
Çok umurumda değil!
Keşke dahil olabilsek!
Çok inanmıyorum; ama lideri biz olmalıyız!
Çok gerekli; ama lideri biz olmalıyız!

"Alman" çıktı!

Vaoovv... Tebrikler! Senin ruhun aslında dünyanın en saf, en üst, en ari milletine ait. Şu dünya üstünde Almanlar kadar başarılı bir millet daha yok. Araba desen onlarda, bilim-teknik desen onlarda, futbol desen, eh haliyle, onlarda. Mekaniksin, planlısın, programlısın. 5 yıllık programını yaparsın ve o asla şaşmaz yani. Başarılısın ayrıca ve bu başarının şansla uzaktan yakından alakası yok. Kısaca üstün Alman teknolojisisin. Auf wiedersen übermensch!

"İspanyol" çıktı!

Senin ruhun dünyanın, eğlenceye en düşkün milletine ait. Bir yerde bir parti varsa mutlaka orada sen varsın. Düğünlerden eksik olmayan Kamber gibisin bir nevi. Sıcakkanlı ve cana yakınsın da, senden iyi dost/arkadaş olur. Ayrıca sabrın sonsuzdur. Sabır taşının çatladığı görülmemiştir. Kısaca dilinde iki söz siesta ve fiesta!

"Fransız" çıktı!

Senin ruhun dünyanın en acayip insanlarına sahip milletine ait. Sen basitçe "le unique" dedikleri insanlardansın. Nadir bulunan yani: Numunelik! Seni başkasına sorsak, ilk diyeceği hiç şüphesiz "değişik" olurdu. Tavırların ve de hareketlerin çoğuna ilginç gelir ve başta sana alışamazlar. Sevenin olduğu kadar nefret edenin de çoktur yani. Eee iz bırakmak böyle bi' şey olsa gerek. Kibirlisin de. Ama bu kibir senin bilgi ve kültüründen ileri gelmekte,  M./Mme Français!

"Kanada" çıktı!

Senin ruhun dünyanın en saf, en temiz kalpli insanlarına sahip milletine ait. Evet, çok temiz kalplisin ki, birisi senin ayağına bassa ondan özür dilersin, o derece. Bu saflığın çoğu kişi için dalga konusu olsa da aslında çok güzel bir şey ve her şeyden öte bir erdem. İyilik meleğisin kısaca. God bless Canada :)

"Koreli" çıktı!

Senin ruhun Güney Kore'ye ait. Senin en öne çıkan ve süper özelliğin, güler yüzün. Binlerce badire atlatmana ve feleğin türlü çemberinden geçmene rağmen o yüzündeki tebessüm asla eksik olmaz; sana bakanın içi açılır yani. Bunun yanında saygılı bir insansın. Başkalarından da aynısı bekliyorsun haliyle. Sınırları asla aşmazsın yani. Çocuk ruhlu ve yardımsever olduğunu söylemek gerek.

"İskandinav" çıktı!

Senin ruhun gerçek dünya milletleri arasında elf ırkına en yakın millete ait. Zerafet en belirgin özelliğin. Bunu, kıyafet seçiminde, hareketlerinde, konuşmalarında, insanlara yaklaşımında görmek çok mümkün. Allah vergisi bir şey bu ama, asla sonradan kazanılmaz. Bu zerafet, başkalarına soğuk gelse de, asla öyle biri değilsin. Sadece yeni tanıştıklarına mesafelisin, ilişkiyi tüketmemek için makbulü budur!

"İngiliz" çıktı!

Senin ruhun dünyanın en asilzade milletine ait. Doğuştan gelen bir kibarlık, bir asillik var her şeyinde. Birisi seni yemek yerken görse "vay arkadaş biz bu zamana kadar, yemek yemiyormuşuz; otlanıyormuşuz" der, o kadar! Diplomatsın ayrıca. İlişkiler arasındaki bağlantıyı saniyesinde çözer, anında strateji kurabilirsin. İş bağlamak, iş bitirmek tam senin işin yani, ey güneş batmayan ülkenin biricik ferdi!

"Kübalı" çıktı!

Senin ruhun, en idealist millete ait. Dünya bir yana, sen bir yana. Kafa tutmak, oyun bozmak senin işin; hem de oldukça kısıtlı imkanlarla. Bunun formülü cüret etmek ve inanmak pek tabii ki! Dobrasın da. Darağacında olsan ve ilmek boynuna geçtiği anda bile, doğru bildiğini okursun. Eee fikirlerin insanı olmak ve adanmış bir ruh olmak öyle kolay iş değil. Fakirlik bile burada mesele değil; "hür olayım da varsın hamburger yemeyeyim" diyenlerdensin. "Hasta la victoria siempre!"

"Arjantinli" çıktı!

Senin ruhun güneşin ülkesine ait! Dünyanın en gamsız insanı olman kuvvetle muhtemel. Dibine bomba düşse, "Hay Allah neden bu kadar ses çıktı ki!" dersin, o derece etrafla alakan yok. Canını sıkan tek şeyse, stresli ve agresif insanlar. Onları anlamakta zorluk çekiyorsun. Çünkü insan mutlu olmak için yaşar, sen de bunu biliyorsun, formülü ise arka cebinde. Kastırmıyorsun ayrıca, komplekslerinse: Not Found. Ütopyada yaşıyorsun sen kısaca!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-savaseris

güney kore ve ben bir kore hayranıyım blink ve army im

sevim-hizal

güney kore ve bts onun için çok mutlu oldum ve biasım junkook

muhammed-soyyigit

Güney Kore

mete-cabuk

almanya

ali-yilmaz74

ben turkum lan

Görüş Bildir