Görüş Bildir
Haberler
Rakamlar Konuşuyor! Cinsellikle Alakalı Duyunca Kafada Deli Sorular Oluşturacak 14 İstatistik

etiket Rakamlar Konuşuyor! Cinsellikle Alakalı Duyunca Kafada Deli Sorular Oluşturacak 14 İstatistik

Onedio Content
16.06.2021 - 17:15 Son Güncelleme: 20.06.2021 - 23:06
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Cinsellik, dünyayla kurulan en güçlü bağlantılarımızdan biridir; mutluluğun ve cinselliğin doruğundayken hiçbir şeye kul köle olmaz; çünkü her türlü bilgiyi içinde taşır ve dokunduğumuz, baktığımız her şeyden zevk almamızı sağlar.' der Iris Murdoch, cinsellik üzerine. Sahiden de öyle midir?

Collegehumor adlı internet sitesi de 50.000’in üzerinde katılımcıya cinsellik hakkında sorular yöneltti ve bu ilginç bulguları elde etti...

#1

#1

Cinsel yaşam hakkında ipucu veren en önemli şeylerden birisi, gündelik yaşamdaki temizlik adetlerimiz. Ankette elde edilen sonuçlara göre, her gün duş aldığını belirten katılımcıların %68’i, 2 günde bir duş alanların %14’ü, günde bir kaç kez duş alanların %13’ü, haftada 1-2 kez duş alanların %3’ü, bu oranlardan daha az sıklıkta duş alanların %2’si düzenli bir cinsel hayata sahip.

#2

#2

Bunun yanında, günde birden fazla kez duş aldığını belirtenlerin, diğerlerine göre daha az partner değiştirdiği ve genelde tek partnerli ilişkileri tercih ettikleri görüldü.

#3

#3

Ankete katılanların %20’si duşa tuvaletini yapmanın normal bir şey olduğunu düşünürken, %42’si bunun kendileri için uygun olmadığını, %38’i ise yalnızca kendi banyosunda böyle bir şey yapabileceğini söyledi.

#4

#4

Tek gecelik ilişki yaşadığını belirten bireylerin bu ilişkiyi genelde yurt dışı gezilerinde ya da yabancı bir partnerle yaşadıkları elde edilen sonuçlar arasında.

İçeriğin Devamı Aşağıda

#5

#5

“Partnerinizi aldattınız mı?” sorusuna “Evet” diyen erkeklerin oranı %47’ye ulaşırken kadınlarda bu oran %33. “Hayır, hiçbir zaman yapmam” diyenlerin oranı kadınlarda %57, erkeklerde %38.

#6

#6

Cinsel birliktelikte korunma yöntemlerini kullanma, yaş arttıkça azalan bir durum. Korunma yöntemlerini en yoğun kullanan yaş grubu 15 – 18  yaş aralığı. 31-40 yaş grubunun %21’i, 40 yaş ve üzeri grubununsa %40’ı cinsel birliktelik sırasında korunma yöntemi kullanmadığını belirtti.

#7

#7

Yapılan ankete göre katılımcılardan ilk cinsel deneyimini 18 yaş ve altında yaşayanlar %49, 19-22 yaş aralığında yaşayanlar %21, 23-25 yaş aralığında yaşayanlar %2, 26 yaş ve sonrasında yaşayanlar ise %1 oranında. Ankete katılanların %27’si ise henüz cinsel ilişki yaşamamış.

#8

Cinsel ilişki sonunda orgazm olan kadınların %67’si, uzun bir sevişme sonrasında orgazma ulaştıklarını belirtiyor. Ön sevişmenin ortalama süresi ise yaklaşık 10 ile 20 dk. arasında.

#9

#9

Anket sonucunda eğitim seviyesi daha yüksek olan bireylerin, tek gecelik ilişkilere daha fazla eğilim gösterdikleri görüldü. Özellikle matematik alanından mezun olan bireylerde tek gecelik ilişki yaşama alışkanlığı %68 oranıyla en yüksekken, Bilgisayar mühendislerinin %66’sı hayatlarında hiç tek gecelik ilişki yaşamadığını belirten ve tek gecelik ilişki konusunda en çekimser olan grup.

İçeriğin Devamı Aşağıda

#10

Utrecht Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırmaya göre Türk erkeklerinin sevişmesi, başından sonuna 3 dakika 7 saniye sürüyor. Bu, uzmanlara göre yumurta haşlamaktan daha kısa bir süre. En uzun süreyse İngiliz erkeklerinin: 7 dakika 36 saniye. Çalışmada ayrıca ABD’li erkeklerin 7 dakika, İspanyolların 5 dakika 8 saniye, Hollandalıların ise 5 dakika 1 saniyede boşaldığı belirlendi.

#11

Anketten çıkan bir diğer sonuç ise şöyle: Orgazm öncesi geçen süre, 1-20 dakika aralığında değişiyor. Kadınların %33’ü ve erkeklerin %12’si “istediğim kadar” cevabını veriyor.

#12

“Bir haftada en fazla kaç seks partneriniz oldu?” sorusuna her iki cins de %45’le “Bir tane” cevabını veriyor. “Kaç seks partneriniz oldu?” sorusuna “Beşten fazla” diyen erkeklerin oranı %44. “Hiç seks partnerim olmadı” diyenlerde kadınların oranı %22, erkeklerinse %18…

#13

#13

Ankete katılan 50.915 kişinin 9.719’u kadın. Kadın katılımcılar, birlikte oldukları kişi sayısını söylerken gerçek rakamların altında sayı belirtirken, erkeklerin bu rakamı abartarak söylediği görülmüş.

#14

#14

Anketten elde edilen bir diğer sonuca göre katılanların %47’si haftada en az bir kez porno izliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
29
18
18
12
12
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
favilla favilla

Türk erkeği İngiliz erkeği bilmem ne diye yapılan genellemeler yalan bence, belki özel bir şey ama yazayım nasılsa ismim yok 🤭 benim kocam Türk erkeği ve 10 ... Devamını Gör

Tiba Zined

Türk erkeği fısssssss

çılgın serseri

yine ben hariç herkes sevişiyor

Pasif Kullanıcı

söz bi daha ki sefere senide çağıracaklar :))))))))

Chiharu Katsu

18 yaş altı nedir ya? Ananız babanız yok mu sizin?