Para Tuzağı Olarak Gördüğümüz Akıllı Saatin Kafasını Kayaya Çarpıp Bayılan Adamın Hayatını Kurtarma Hikayesi!

4.4bPAYLAŞIM

Akıllı saatleri para tuzağı diyerek küçümsüyoruz ama en umutsuz anımızda hayatımızı kurtarıyor. 😱

Örneğin akıllı saatler bazıları için para tuzağı olarak görülse de büyük bir ihtiyacı karşılıyor aslında.

Türkiye fiyatlarını bir kenara bırakacak olursak akıllı saatler hayatın çoğu anında işleri kolaylaştırıyor, zaman ve efor kazandırıyor. Tabii teknolojiyle bu kadar içli dışlı olmak istemeyenler için işler biraz daha farklı.

Herkesin bu konuda bir tercihi var fakat biz çok ilginç ve akıllı saatlere dair tüm yargılarınızı değiştirecek bir olayı anlatmaya geldik.

ABD'de bir adam, babasıyla Riverside State Park'ta ufak bir doğa yürüyüşü planlıyor...

Buluşma saati gelip çatıyor fakat babası ortalarda yok, tam o esnada mobil telefonuna bir mesaj geliyor. Mesaj babasının akıllı saati tarafından yollanmış ve  mesajda "Sert bir düşüş tespit edildi." yazıyor, mesajın sonunda da bir lokasyon bilgisi geliyor.

Gelen mesaj bu. 👇

Babasının bulunduğu noktaya gidiyor fakat orada kimse olmadığını görünce endişeleniyor, akıllı saatin hatalı bilgi verdiğini düşünüyor. Tam o esnada yeni bir mesaj geliyor ve bu mesajda babasının konumunun güncellendiği, bir hastaneye götürüldüğü belirtiliyor.

Hastaneye gittiğinde durum anlaşılıyor...

Babası buluşma yerine bisikletiyle gelirken bir anda düşüp başını kayaya çarpıyor. Kimseye haber veremeden bilincini yitiriyor ve oracıkta bayılıyor. 

Kolundaki akıllı saat aldığı darbe ve anı hareketle düşüşü hissediyor ve acil servisi arıyor.

Acil servise kişinin o anki sağlık bilgilerini, bulunduğu konumu ve düşüşün gerçekleştiği zaman bilgisini iletiyor, aradan yarım saat geçmeden ambulans gelip babayı kurtarıyor.

Saat aynı zamanda aile bireylerine de gerçekleşen olaya dair bir mesaj yolluyor ve baba daha uyanmadan tüm aile yanında toplanıyor. Doğru zamanda sağlık ekipleri ulaştığı için baba ölümden dönüyor fakat onu bizim teknolojik oyuncak olarak gördüğümüz bir akıllı saat kurtarıyor.

İşte, teknolojinin mucizevi gücü bizim tahmin bile edemeyeceğimiz anlarda ortaya çıkıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saffetfiliz.

Bu bir şey değil bunu EKG çekeni çıktı :D

asli.unsal2

Oooo iyimiş hemen gidip akılı saat alayım

Gizli Kullanıcı

fikrim değişmedi hala para tuzağı

suat-ergin

Benim müvekkilim ile eşi soba zehirlenmesine maruz kaldılar. Müvekkilin eşi gece 04.00 te Acil servisi aramış "eşim hamile uyandıramıyorum" demiştir. Sonra da gazın etkisiyle bayılmış. 30 dakika sonra gelen ambulans hiç siren sesi açmadan, sadece kapı zilini çalmışlar kapıyı açan olmayınca da çekip gitmişlerdir. Oysa aynı binada müvekkilin kayınpederi üst katta oturmaktadır. Tam 12 saat sonra kendisine gelen müvekkile hamileliği sayesinde gazdan az etkilenmiş ve acil servisi tekrar aramıştır. Yarım saat sonra tek ambulans gelmiş ama zaten ölmüş olan kocasını almış ve yarı baygın müvekkileyi bırakmıştır. Valilik memurlar için kovuşturmaya izin vermemiştir. Burası Türkiye, akıllı saat ne işe yarar? Not: Telefon konuşma kayıtları dosyadadır. Anlattığımın fazlası var, azı yoktur.

haralagurele

Gelseler bile olay yerinde müdehale yapmaya izinleri olmadığını söylüyorlar. Ki zaten ambulanslarda doktor yokmuş. Bunları gelen ambulans söylemişti.

4sl4nb3y

Yüce onedio sayesinde evimi satıp en iyi akıllı saatten 3,5 tane alacağım her tarafıma takıp tam koruma sağlayacağım... 2 Yıl sonra -Acil niye aranmıyor ya??? Ek bilgi okuduğunuz her haberi gerçek sanmayın kurmaca haberlerle insanları etkilemeye çalışan çok kuruluş var. Gaza gelmeyin şüpheyle mantıkla yaklaşın...

Görüş Bildir