Pandemi Süresince Dilediği Gibi Gezemeyen Seyahat Tutkunlarının Özledikleri 10 Şey

5PAYLAŞIM

Dünya'yı saran bir pandemi yüzünden maalesef seyahatseverler de evlerine kapanmak zorunda kaldı. Özgürce dolaşıp, ülke ülke gezmeyi çok özlediğinizi biliyoruz, umarız bunları derleyerek sizi üzmemişizdir. Keyifli okumalar!

1. Yeni insanlarla tanışmak

Gittiğiniz ülkelerde bambaşka dilde konuşan insanlarla tanışmak ve arkadaşlık kurmak sizin için en heyecan verici şeylerden biriydi. Ee doğru, ne demişler; bir insan, bir lisan!

2. Farklı kültürleri tanımak

Farklı kültürleri tanımak, onların dilini, yemeklerini, dinlerini, insanlarını anlamaya çalışmak, kültürlere ayak uydurmak hem zor hem de inanılmaz keyif verici biliyoruz. Fakat ne yazık ki bir süre daha buna hasret kalmak zorundasınız.😔

3. Merak ettiklerini deneyimlemek

Bir ülkeye gittiğinizde, orada yapılması, yenilmesi, içilmesi gerekenleri deneyimlemek sizin için büyük bir zevkti ve bunlardan uzak olmak gerçekten sinirinizi bozuyor olsa gerek...

4. Farklı dilleri tanımak

Seyahatseverlerin bir kısmı bu olaya aşırı takıntılı olabiliyor. Her gittiği ülkenin dilinde kendi derdini anlatacak kadar öğrenmesi veya orada rahat bir şekilde gezebilmesi için bunu yapmayı kendilerine bir görev ediniyorlar. Ayrıca, bu gerçekten inanılmaz güzel bir huy.

5. Bavul hazırlamak

Belki de hasretinizin en büyük bölümü bavul, sırt çantası hazırlamak olabilir. Dolabınızdaki kıyafetlerin sürekli orada durması sizi epey rahatsız ediyor olabilir ama unutmayın ki, bu günler de geçecek!

6. Haritaya gittikleri yerleri işaretlemek

Seyahatinizin sonunda eve dönüp harita işaretlemekten daha keyif verici bir şey olduğunu sanmıyoruz! Tabii şu an haritaya her baktığınızda da keyfinizin kaçtığına eminiz...

7. Karavan yolculuğu yapmak

Arkadaşlarını alıp, kafanın estiği herhangi bir yere karavanla gitmeyi kim özlemez ki! Bir yandan evde gibisin ama bir yandan da eşsiz doğa manzarasıyla berabersin ve en önemlisi sevdiklerin yanında. Tamam, sizi daha fazla üzmeyelim..

8. Otostop çekerek ülke ülke dolaşmak

Hem çok zor hem de çok eğlenceli olan otostop ile oradan oraya gitmenin şu an imkansız olması canınızı çok sıkıyor, değil mi? Umuyoruz ki, çok yakında bu derdiniz de son bulacak.

9. Gidilen yerlerden hatıra toplamak

Harita işaretlemenin pahalı versiyonu olarak düşünebiliriz bunu. Tabii harita işaretlemek de sana gittiğin ülkeyi hatırlatan bir detay ama gittiğin ülkeyi sana hatırlatmanın en güzel yolu oradan getirilen hatıralardır. Tabii şu an düşününce hatıralarınıza baktığınızda da üzülmemeniz elde değildir.

10. Seyahat rotası planlamak

Genelde listeleriniz çok uzun ve dolu oluyor ve daha seyahat rotasını planlarken bile inanılmaz heyecanlanıyordunuz, biliyoruz. Umarız ki, bu salgın hastalık biter de, yeniden uzun ve dopdolu seyahatlere çıkarsınız!

Aklında böyle yerlere gitmek fikri ve dolu dolu yaşamak varsa Maximum Genç Piri ile yanında! Oralara gidemesen de Piri ile gitmiş kadar olabilirsin!

Şimdi sen de Maximum Genç’e katıl, aklından geçenleri hayata geçirmeye başla!

Advertisement
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
damaged_cute

Virüs yokken de ülke dışına çıkamıyordum. Kazandığım para anca hayatta kalmama yettiği için yeni kültürler yeni ülkeler tanıyamadım, hala da içimde ukdedir. Hatta Türkiye'de bile gezip göremediğim şehirler var yani gerisini siz düşünün... acı.

adam-eva

Acaba sadece virüs mü engel oldu? şubatta 6.35 olan euro 10.20 liraya çıktı . ilk 2013de çıkmıştım o zaman euro 2.15-2.35 filandı 13 ülke gezmiştim 700 euro bile harcamamıştım bir de öğrenciydimm 260 lira kredi alıyordum 120 euro ediyordu . Sonradan çok artmaya başladı çalıştıığım halde gidemiyorum artık 2019da gittim ama öğrenciyken düşünmeden harcardım geçen sene 10 defa düşünüp alıyordum şimdi gitsem hiç alamayacağım demek ki.Diğer ülkenin gençleri iyi kötü hayallerini gerçekleştiriyor hepsi ama bizde ise sıfır hep dert tasa aileden zengin değilsen.

ozzy_oz

aynen özledim gerçekten bağımlılık gibi bir şey, duramıyorsun yerinde 🙃

blue-blue

pandemi olmasa da bunları yapamadım ki. Haritayı alıp buralara gittim diyemedim Türkiye hariç

Görüş Bildir